خانه / فارکس / اخبار / آیا تحریم‌های آمریکا موجب فروپاشی دلار خواهد شد؟

آیا تحریم‌های آمریکا موجب فروپاشی دلار خواهد شد؟

989883 - آیا تحریم‌های آمریکا موجب فروپاشی دلار خواهد شد؟

دمیترف در مجمع جهانی اقتصاد در «داووس» اعلام کرد: «البته ما باور داریم که تحریم‌ها به ویژه تحریم‌هایی که از سوی آمریکا اعمال می‌شود، اشتباه است، چرا که در طولانی مدت کاملاً به ضرر آمریکا خواهد بود. راشاتودی، دمیترف رئیس صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه اعلام کرد: تحریم‌های ضد روسی غرب بر شرایط اقتصادی روسیه بی‌تأثیر است و بیشتر روی آمریکا تأثیر منفی خواهد گذاشت.

وی گفت: «ما می‌بینیم که کشورهای زیادی از دلار فاصله می‌گیرند چرا که مبادلات دلار بسیار محدود می‌شود و آمریکا با تمرکز روی فشارهای کوتاه مدت و میان مدت روی گاز روسیه و دیگر چیزها در حقیقت زیرساخت‌های طولانی مدت خود را تحت تأثیر قرار می‌دهد.»

در حال حاضر مواردی نظیر دلار و تجارت منصفانه و برابر هست که کشورها را در کنار همدیگر نگه داشته است و اگر اینها آسیب بخورد آنها مسیر خود را از آمریکا جدا خواهند کرد.

این مقام رسمی همچنین اعلام کرد که تحریم‌ها سرمایه‌گذاری‌های مستقیم خارجی در روسیه را متوقف نکرده است و همچنان روابط اقتصادی بین روسیه و دیگر کشورها به خوبی انجام می‌شود. براساس گفته‌های دمیترف در حال حاضر مسکو با شرایط تحریم کنار آمده است و اقتصاد این کشور با ثبات قیمت نفت به ۲ درصد می‌رسد.

دمیترف با بیان اینکه ۳۰ شرکت آمریکایی اقدامات جدیدی را در سال ۲۰۱۸ در روسیه آغاز کرده‌اند، گفت: ما با ۲۰ صندوق در ارتباط هستیم و قادر هستیم که برای بسیاری کشورها از جمله کشورهای آسیایی برای سرمایه‌گذاری جذابیت داشته باشیم.

 

منبع خبر: طلا دات آی آر

درباره‌ی محسن صادقی

سلام من محسن صادقی هستم مدرس و معامله گر بازارهای مالی بین المللی، خیلی خوشحال میشم که بتوانم دانش خودم را در زمینه بازار فارکس به شما منتقل کنم. جهت شرکت در کلاس های آموزش فارکس با ما تماس بگیرید. 4020-169-0936

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلاس آموزشی: 4020-169-0936|ثبت نام|