خانه / فارکس / اخبار / آیا دلار جایگاه برتری خود را از دست می دهد؟

آیا دلار جایگاه برتری خود را از دست می دهد؟

dollar - آیا دلار جایگاه برتری خود را از دست می دهد؟

این هفته روند طلا به طور باور نکردنی صعودی بوده است و با توجه به ضعف دلار و ترس از کاهش رشد جهانی، این فلز گرانبها صبح امروز به یک قله جدید ۱۰ ماهه رسید. خریداران طلا کنترل بازار را به دست گرفته اند و انتظار می رود روند صعودی، افزایش بیشتری داشته باشد زیرا عواملی همچون خطرات ژئوپولیتیک و گمانه زنی ها در مورد توقف تشدید سیاست های پولی فدرال رزرو، باعث افزایش جذابیت این فلز گرانبها می شود. اگر موضع تصمیمات جلسه فدرال رزرو در عصر امروز محافظه کارانه باشد، احتمالا طلا صعود بیشتری خواهد داشت و نهایتا دلار بیشتر تضعیف خواهد شد. از دید تکنیکال، روند طلا در نمودارهای روزانه به شدت صعودی است زیرا به طور مداوم قله ها و نقاط قعر بالاتری نسبت به قبل، در نمودار تشکیل می شود. شکست قاطعانه و بسته شدن قیمتهای روزانه بالاتر از سطح ۱۳۴۰ دلار، در میان مدت راه را برای صعود به سطوح ۱۳۵۳٫۶۰ و ۱۳۶۰ دلار خواهد گشود.

با توجه به اینکه درآمدهای قوی در ایالات متحده و خوش بینی محتاطانه در مورد مذاکرات تجاری ایالات متحده و چین، احساسات ریسک پذیری را در بازار تحت تاثیر قرار داده است، صبح امروز اغلب بازارهای سهام آسیا صعودی بودند.

بیانات جدید ترامپ در مورد ادامه گفتگوهای “بسیار خوب”  تجاری با چین، به وضوح اعتماد بیشتری نسبت به امکان حصول نتیجه مثبت مذاکرات میان دو طرف را در بر داشته است. با این وجود نظر به اینکه ترامپ این را هم اعلام کرد که مذاکرات “بسیار پیچیده” است و مهلت فعلی ماه مارس یک “تاریخ جادویی” نیست، هنوز هم برای دستیابی به توافق کمی فاصله وجود دارد. در هفته جاری یک توافق بازارپسند میان دو طرف برای تمدید مهلت ۱ مارس خواهد بود تا زمان بیشتری برای پیدا کردن یک راه حل میانی در سیاست تجارت به دست بیاورند. به نظر می رسد که بازارهای سهام جهان به طور عمده تحت تاثیر تحولات تجاری ایالات متحده و چین در بقیه هفته معاملاتی خواهند بود.

آیا دلار در حال از دست دادن جایگاه برتر خود است؟

اختلاف وسیع سیاست های اقتصادی و پولی بین ایالات متحده و سایر اقتصادهای اصلی، قطعا در ماه های اخیر از دلار حمایت کرده است. با این حال، چشم انداز دلار به طور آهسته به نفع فروشندگان می گردد زیرا اعلام موضع “صبر” از سوی فدرال رزرو و یک رشته از داده های اقتصادی ناامیدکننده از ایالات متحده باعث کاهش احساسات خرید دلار شده است. با توجه به عوامل مهم فاندامنتال که سبب کاهش استقبال از دلار شده اند، آیا دلار در حال از دست دادن تخت پادشاهی است؟ سرمایه گذاران توجه خود را به جلسه تصمیمات فدرال رزرو در عصر امروز متمرکز خواهند کرد تا چگونگی موضع «صبر» و «انعطاف پذیری» موردنظر فدرال رزرو، برای افزایش نرخ بهره های آمریكا آشکار شود. همچنین بازارها به دنبال دلایل حذف عبارت “افزایش تدریجی در محدوده هدف” در خواهند بود. در صورتی که تصمیمات گرفته شده سبب تقویت گمانه زنی ها در مورد توقف افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در سال جاری گردد، احتمالا ارزش دلار آمریکا در برابر مجموع ارزهای اصلی کاهش خواهد یافت. ترکیب عواملی مانند عدم اطمینان سیاسی در واشنگتن، ضعف داده های داخلی، نگرانی ها در مورد کاهش رشد اقتصادی ایالات متحده و انتظارات توقف سیاست های پولی سخت گیرانه در ایالات متحده، تهدیدی است برای نزول ارزش دلار در رقابت با سایر ارزها.

 

منبع خبر: FXTM

درباره‌ی محسن صادقی

سلام من محسن صادقی هستم مدرس و معامله گر بازارهای مالی بین المللی، خیلی خوشحال میشم که بتوانم دانش خودم را در زمینه بازار فارکس به شما منتقل کنم. جهت شرکت در کلاس های آموزش فارکس با ما تماس بگیرید. 4020-169-0936

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلاس آموزشی: 4020-169-0936|ثبت نام|