خانه / بازارهای مالی بین المللی / اخبار / احتمال حرکت طلا به سمت ۱۴۶۱ دلار وجود دارد

احتمال حرکت طلا به سمت ۱۴۶۱ دلار وجود دارد

طلا به بالاترین رقم قیمت خود در ۶ سال گذشته صعود کرد، زیرا تحت تأثیر چشم انداز سیاست‌های انبساطی فدرال رزرو دلار افت داشت و تنش بین ایران و امریکا تقاضا برای مکان‌های امن سرمایه را افزایش داد.

 به گزارش رویترز، قیمت طلا در بازار نقدی ۰٫۹ درصد رشد داشت و در رقم ۱۴۳۱٫۹۳ دلار در هر اونس رسید. فلز زرد در بازه‌ای از مبادلات ابتدایی امروز، رقم ۱۴۳۸٫۶۳ دلار را ثبت کرد که بهترین قیمت از ۱۴ می ۲۰۱۳ بود. طلای جهانی برای ششمین روز متوالی است که رشد قیمت دارد و تا به اینجای ماه صعود نزدیک به ۱۰ درصدی ثبت کرده است.

مایکل مک کارتی، رئیس بخش استراتژی بازار در سی ام ای مارکتز گفت: انتظار نرخ بهره‌های پایین‌تر، دلار ضعیف و تنش بین امریکا و ایران فضای مناسبی را برای رشد قیمت طلا فراهم کرده است. ترامپ برای فشار بیشتر بر تهران و بعد از ساقط کردن هواپیمای بدون سرنشین امریکا، روز دوشنبه رهبر ایران و برخی از مقامات عالی‌رتبه این کشور را تحریم کرد.

مارک او برین، مدیر بخش تحقیقات در دوبلین بیس گلد دیلر در مطلبی اشاره کرد: چشم اندز طلا در ماه‌های آینده بسیار مثبت است، با اینحال نگرانیم که رالی فعلی بیش از حد ادامه پیدا کند. طلا ممکن است در کوتاه‌مدت، مخصوصاً طی چند روز آینده تا انتهای ماه خطر اصلاح قیمت را در بازار خود داشته باشد.

در این بین شاخص ارزش دلار در برابر سبدی از رازهای رقیب به کف سه ماهه افت داشت و طلا را برای دارندگان دیگر ارزهای بی المللی ارزان‌تر کرد. قرار است امروز جروم پاول، رییس بانک مرکزی امریکا و تعدادی از سیاست گذارن فدرال رزرو سخنرانی داشته باشند که البته برداشت بازارها این است که شاهد همان لحن دوویش  در اعلام سیاست‌های پولی خواهیم بود. همچنین سرمایه‌گذاران در انتظار هستند که ببینند بالاخره ترامپ و جینپینگ، رهبر چین در نشست جی ۲۰ حداقل اعلام آتش بست خواهند کرد یا نه

الفونسو اسپارزا، تحلیلگر ارشد بازار در اواندا بانک گفت:” رویداد اصلی در بازار این هفته، نشست رئیس‌جمهوران دو کشور چین و امریکا در حاشیه نشست تجاری جی ۲۰ است که در صورت مشاهده بهبود در روند مذاکرات باعث توقف رالی اخیر فلز طلا خواهد شد.”

میزان ذخایر صندوق اس پی دی آر گلد تراست، بزرگ‌ترین صندوق ذخیره طلای جهان بعد از ثبت بیشترین رشد یک روزه جمعه که بهترین رشد در ۱۱ سال گذشته بود، روز دوشنبه رشدی ۰٫۳۷ درصدی ثبت کرد. وانگ تائو، تحلیلگر در رویترز گفت که از دیدگاه تکنیکال ممکن است طلا دوباره سطح ۱۴۳۹ دلاری را امتحان کند و شکسته شدن این سطح مقاومتی و صعود به بالای آن می‌تواند منجر به حرکت طلا به سمت ۱۴۶۱ دلار در هر اونس شود.

 

درباره‌ی محسن صادقی

جهت هماهنگی برای ثبت نام کلاس های آموزش بازارهای بین المللی - بورس تهران و ارزهای دیجیتال می توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید ۰۹۳۶۱۶۹۴۰۲۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلاس آموزشی: 4020-169-0936|ثبت نام|