خانه / بازارهای مالی بین المللی / اخبار / اخبار اقتصادی تاریخ ۱۵ بهمن ۹۷

اخبار اقتصادی تاریخ ۱۵ بهمن ۹۷

429 12 1b - اخبار اقتصادی تاریخ 15 بهمن 97

بازار سهام ژاپن بهترین عملکرد را به نمایش گذاشته است. تضعیف ارزش ین ژاپن از شاخص سهام نیکی حمایت کرده است. در همین حال بازار سهام استرالیا هم رشد خوبی داشته، اما شاخص سهام هنگ‌کنگ تغییر کمی داشته است. در تعطیلات پایان هفته گذشته، رئیس‌جمهور آمریکا به CBS گفته که روند مذاکرات تجاری با چین عالی است و همچنین به توافق با کره شمالی هم اطمینان دارد. شاخص‌های سهام آسیا با رشد ملایمی هفته معاملاتی جدید را آغاز کرده‌اند. گزارش‌های اقتصادی قوی آمریکا و خوش‌بینی کاخ سفید به مذاکرات تجاری از رشد بازارهای سهام حمایت کرده‌اند. این هفته به دلیل تعطیلی بازارهای چین، حجم معاملات در بازارهای آسیا پایین خواهد بود. بازارهای چین به مدت یک هفته به خاطر سال نو چینی تعطیل خواهند بود.

روز جمعه بازارهای سهام آمریکا در واکنش به گزارش‌های خوب اشتغال و PMI بخش تولیدی آمریکا رشد کردند و پیش‌بینی ضعیف فروش آمازون را جبران کردند. دلار آمریکا همراه با نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری رشد کرده است. بعد از هفته شلوغ و پر کار گذشته، رویداد ریسکی جدی در معاملات هفته پیش رو دیده نمی‌شود. در آسیا بازار چین تا یک هفته تعطیل است و برخی دیگر از بازارهای محلی آسیا هم چند روزی تعطیل خواهند بود. به همین دلیل شاید سرمایه‌گذاران بیشتر به گزارش‌های درآمدی شرکت‌ها توجه کنند. قیمت نفت خام سبک (WTI) هم در بالای ۵۵ دلار قرار دارد و توانسته به بالاترین سطح قیمتی از ماه نوامبر برسد.

منبع خبر: ایران بورس

درباره‌ی محسن صادقی

جهت هماهنگی برای ثبت نام کلاس های آموزش بازارهای بین المللی - بورس تهران و ارزهای دیجیتال می توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید ۰۹۳۶۱۶۹۴۰۲۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلاس آموزشی: 4020-169-0936|ثبت نام|