خانه / فارکس / اخبار / اظهارات واشنگتن و پکن از افزایش شانس امضا توافق نامه مرحله اول

اظهارات واشنگتن و پکن از افزایش شانس امضا توافق نامه مرحله اول

رهبران ایالات متحده و چین روز جمعه تمایل خود را برای امضای اولین مرحله از معامله تجاری برای پایان دادن به جنگ تجاری بیش از ۱۶ ماهه که باعث کند شدن اقتصاد جهانی شد ، تأیید کردند. این اظهارات تأثیر روشنی بر افزایش انتظارات ریسک در بازارها داشت.

رئیس جمهور چین در یکی از سخنان معدود خود در مورد تنش های تجاری گفت: پکن می خواهد مرحله اول توافقنامه تجاری را تکمیل کند ، اما کشورش در صورت لزوم از رویارویی نمی ترسد.

ساعاتی پس از این اظهارات، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا گفت كه احتمالاً به زودی توافق تجاری با چین اتفاق می افتد، اما بر اهمیت چنین توافقی در ایالات متحده پس از سالها اختلاف تجارت با چین تأكید كرد.

با توجه به اعتراضات در هنگ کنگ، ترامپ از چین و هنگ کنگ خواست تا اوضاع را آرام کنند و اعتراضات را نقطه پیچیده ای در مذاکرات تجاری توصیف کردند.

در عین حال ، قیمت نفت از سپتامبر گذشته با حمایت از این اظهارات ، به همراه گزارش هایی مبنی بر احتمال گسترش اوپک توافق برای کاهش تولید تا اواسط سال ۲۰۲۰ ، به بالاترین حد خود رسید. از طرف دیگر ، قیمت طلا با تثبیت بازارها در انتظار تحولات جنگ تجاری است.

 

2019 11 23 102232 - اظهارات واشنگتن و پکن از افزایش شانس امضا توافق نامه مرحله اول

درباره‌ی محسن صادقی

سلام من محسن صادقی هستم مدرس و معامله گر بازارهای مالی بین المللی، خیلی خوشحال میشم که بتوانم دانش خودم را در زمینه بازار فارکس به شما منتقل کنم. جهت شرکت در کلاس های آموزش فارکس با ما تماس بگیرید. 4020-169-0936

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش خصوصی و پیشرفته فارکس
0936-169-4020
آموزش خصوصی فارکس
0936-169-4020