خانه / فارکس / اخبار / افزایش قیمت طلا با خطرات ژئوپلیتیک

افزایش قیمت طلا با خطرات ژئوپلیتیک

طلا در اوایل هفته جاری بین ۱۲۸۰ دلار و ۱۲۸۵ دلار نوسان داشت و قبل از ساکن شدن در حدود ۱۲۸۴ دلار در روز جمعه، کمی نسبت به هفته گذشته تغییر کرد. خریداران قادر به شکستن مقاومت بسیار سخت سطح ۱۳۰۰ دلار نشدند.

با توجه به اینکه پنج هفته باقی مانده است که ایالات متحده تعرفه ها را بر ۲۰۰ میلیارد دلار از کالاهای چین افزایش دهد، سرمایه گذاران همچنان در جستجوی پیشرفت معنی داری در روند مذاکرات تجاری ایالات متحده و چین هستند. انتظار می رود که در هفته آینده بیانیه ای در مورد مذاکرات در حال انجام منتشر شود که به طور بالقوه می تواند نشانگر بعدی ایجاد احساسات خطر در جهان باشد.

نظرات اخیر سیاست گذاران بر احتمال کاهش رشد در سال ۲۰۱۹ افزوده است، همچنین عواملی مانند کاهش چشم انداز رشد جهانی توسط صندوق بین المللی پول برای دومین بار در سه ماه، کاهش رشد چین در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۸ و اولین کاهش شاخصPMI ژانویه در آلمان در چهار سال اخیر، این موضوع را تصدیق می کنند.

این نگرانی ها قادرند تا از افزایش قیمت طلا حمایت کنند و انگیزه کافی به خریداران بدهند تا سطوح ۱۲۹۵ دلار و ۱۳۰۰ دلار را به چالش بکشند. اگر خریداران بتوانند بسته شدن قیمتهای روزانه را بالاتر از سطح ۱۲۸۶ دلار ببرند، احتمال صعود به سوی سطح ۱۲۹۵ دلار افزایش خواهد یافت.

قیمت طلا با خطرات ژئوپلیتیک - افزایش قیمت طلا با خطرات ژئوپلیتیک

درباره‌ی محسن صادقی

سلام من محسن صادقی هستم مدرس و معامله گر بازارهای مالی بین المللی، خیلی خوشحال میشم که بتوانم دانش خودم را در زمینه بازار فارکس به شما منتقل کنم. جهت شرکت در کلاس های آموزش فارکس با ما تماس بگیرید. 4020-169-0936

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلاس آموزشی: 4020-169-0936|ثبت نام|