خانه / فارکس / تحلیل / بررسی کامل جفت ارز USD/CAD در بازار فارکس

بررسی کامل جفت ارز USD/CAD در بازار فارکس

هفته گذشته USD/CAD به بالاترین سطح خود طی هفت هفته اخیر در نرخ ۱٫۳۳۴۵ رسید با این حال، این جفت ارز در روز جمعه دوباره برگشت و با افزایش ۰٫۱٪  بسته شد و با الگوی Doji نزولی، به تردید خریداران اشاره کرد که همراه با بازگشت احتمالی درآینده می باشد. در کنار این، شاخص قدرت نسبی (RSI) قبل از رسیدن به ۷۰ کاملا معکوس شد و به ۵۶ رسید و بعد از آن بدون تغییر ماند که نشان دهنده ازدست رفتن مومنتوم خرید است.

1 - بررسی کامل جفت ارز USD/CAD در بازار فارکسنمودار قیمت دلار / دلار کانادا (۱ آوریل ۲۰۱۷ – ۱۳ آگوست ۲۰۱۹) ازنمای دور

 

2 - بررسی کامل جفت ارز USD/CAD در بازار فارکس

نمودار قیمت دلار / دلار کانادا (۲۸ مه – ۱۳ آگوست ۲۰۱۹)  از نمای نزدیک

 

با نگاهی به نمودار روزانه، متوجه می شویم که در روز دوشنبه  USD/CAD با شکاف رو به پایین باز شد اما قیمت، آن را پر کرد و پس از آن افزایش یافت. امروز ، این جفت ارز حرکت خود را با نیم نگاهی به محدوده معاملاتی بالاتر ۱٫۳۲۸۴ – ۱٫۳۳۵۷ ادامه داد. بنابراین، بسته شدن بالاتر از انتهای پایینی این محدوده می تواند قیمت را به انتهای بالایی برساند. با این حال ، سطح مقاومت هفتگی مشخص شده در نمودار باید از نزدیک مشاهده شود. به علاوه بسته شدن بالاتر از انتهای بالا، می تواند قیمت را به ۱٫۳۴۵۹ برساند. سطح مقاومت هفتگی که در نمودار زیر آن خط کشیده شده باید در کانون توجه قرار گیرد. از طرف دیگر، هرگونه عدم موفقیت در بسته شدن زیر قسمت پایینی محدوده ، می تواند قیمت را به پایین تر به سمت ۱٫۳۱۶۶ هدایت کند.
اهمیت سطح حداقلی ۵ اوت در ۱٫۳۱۷۷ شایان توجه است. هر برگشتی از این سطح، آن را به نقش خط گردن از یک الگوی سر و شانه تبدیل می کند. در صورت تکمیل شدن این الگو ممکن است USDCAD مجدداً سطح حداقلی ماهانه در ۱٫۳۰۱۶ را لمس کند. محدوده ها و سطوح حمایت هفتگی که در نمودار برجسته شده است باید در امتداد راه مشاهده شوند.

 

3 - بررسی کامل جفت ارز USD/CAD در بازار فارکس

نمودار قیمت چهار ساعته USD/CAD از ۱۵ ژوئیه تا ۱۳ آگوست ۲۰۱۹

 

با نگاهی به نمودار چهار ساعته ، ما متوجه می شویم كه در روز جمعه USDCAD در نزدیكی فیبوناچی برگشتی ۶۱٫۸٪ در ۱٫۳۲۷۳ بازگشت، سپس دوباره به نقطه رند ۱٫۳۲۰۰ عقب کشید همانطور که در آخرین به روز رسانی ما: تحرک روند صعودی ناپدید می شود؛ انتظار می رفت.
خریداران برای ادامه صعود قیمت ، باید بر سطحی که هفته گذشته در آن ناکام بودند غلبه کنند، یعنی سطح فیبوی  ۶۱٫۸٪ را رد کنند. بنابراین، شکست قیمت بالاتر از ۱٫۳۳۰۹ ممکن است جفت ارز را به سمت ۱٫۳۳۵۷ سوق دهد. اگرچه، سطح مقاومت هفتگی را که در نمودار نشان داده شده باید درنظرگرفت. نمودار را ببینید تا اطلاعات بیشتری در مورد سطوح مقاومت بعدی که خریداران در یک حرکت صعودی بیشتر با آن روبرو خواهند شد، کسب کنید.
از طرفی شکست زیر فیبوناچی اصلاحی ۵۰٪ با نرخ ۱٫۳۲۲۴ ممکن است قیمت را به سمت سطح حداقلی ۵ آگوست در ۱٫۳۱۷۷ فشار دهد. با این حال، سطح حمایت روزانه نشان داده شده بر روی نمودار باید رصد شود. برای اطلاع از سطوح حمایت بعدی که فروشندگان در حرکات نزولی بیشتر با آن روبرو خواهند شد ، نمودار را مشاهده کنید.

درباره‌ی محسن صادقی

سلام من محسن صادقی هستم مدرس و معامله گر بازارهای مالی بین المللی، خیلی خوشحال میشم که بتوانم دانش خودم را در زمینه بازار فارکس به شما منتقل کنم. جهت شرکت در کلاس های آموزش فارکس با ما تماس بگیرید. 4020-169-0936

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش خصوصی و پیشرفته فارکس
0936-169-4020
آموزش خصوصی فارکس
0936-169-4020