خانه / فارکس / تحلیل فارکس / تحلیل هفتگی EUR/USD – GBP/USD در بازار فارکس

تحلیل هفتگی EUR/USD – GBP/USD در بازار فارکس

تحلیل هفتگی یورو به دلار آمریکا:

در هفته‌ای که گذشت با توجه به مذاکرات مثبت انگلستان با اتحادیه اروپا در زمینه خروج از اتحادیه اروپا باعث شد که سرمایه گذاران بخش یورو واکنش مثبتی به این ارز نشان دهند و شاهد یک هفته صعودی باشیم.

در تایم فریم هفتگی یورو پس از رسیدن به عدد ۱٫۰۸۷۳۰ که قیمت باز شدن در سال ۲۰۱۶ بوده است مورد حمایت خریداران قرار گرفت و توانست به صورت موقتی کمی بالا بیاید، اما همچنان در تایم فریم هفتگی روند نزولی است.

در تایم فریم روزانه یورو توانست از کانال نزولی خود خارج شود و به سمت مقاومت ۱٫۱۱۱۰۰ حرکت خودش را شروع کند اما علیرغم خارج شدن از کانال نزولی باید منتظر ماند و دید که می تواند از مقاومت ۱٫۱۱۱۰۰ عبور کند یا خیر. در حال حاضر قیمت زیره میانگین متحرک ۵۰ و ۲۰۰ روزه است.

در تایم فریم ۴ ساعته قضیه کمی متفاوت است و قیمت یورو توانسته است یک هفته صعودی خوب را تجربه کند و یک الگو اصلاحی AB=CD را تشکیل دهد و به سمت منطقه مقاومتی در ۱٫۱۰۷۹۰ حرکت کند. شکستن این منطقه مقاومتی می تواند سیگنال خوب و محکمی برای خریداران باشد.

 

تحلیل هفتگی پوند به دلار آمریکا:

خبرهای خوب از مذاکرات برکسیت باعث شده است که پوند مورد حمایت خریداران سرانجام قرار بگیرد و از منطقه حمایتی ۱٫۱۹۰۴۰ به سمت بالا حرکت کند. اما باید منتظر ماند و دید که چه اتفاقی برای برکسیت می افتد.

در تایم فریم هفتگی ما شاهد یک روند نزولی بلند مدت هستیم اما با رسیدن به منطقه حمایتی ۱٫۱۹۰۴۰ مورد حمایت خریداران قرار گرفته است و توانسته تا مقاومت ۱٫۲۷۳۹۰ بالا بیایید.

در تایم فریم روزانه پوند توانسته به سمت مقاومت ۲۰۰ روز حمله کند و با منتظر ماند و دید که آیا می تواند از منطقه مقاومتی ۱٫۲۷۶۳ عبور کند یا نه

در تایم فریم ۴ ساعته هفته ای که گذشت همه چیز به نفع پوند بود اما باید منتظر ماند و دید می تواند از منطقه مقاومتی ۱٫۲۷۶۳۰ نیز عبور کند یا نه

 

به این مطلب امتیاز دهید
[Total: 0 Average: 0]

درباره‌ی محسن صادقی

سلام من محسن صادقی هستم مدرس و معامله گر بازارهای مالی بین المللی، خیلی خوشحال میشم که بتوانم دانش خودم را در زمینه بازار فارکس به شما منتقل کنم. جهت شرکت در کلاس های آموزش فارکس با ما تماس بگیرید. 4020-169-0936

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش خصوصی و پیشرفته فارکس
0936-169-4020
آموزش خصوصی فارکس
0936-169-4020