خانه / فارکس / تحلیل فارکس / تحلیل EUR/USD – GBP/USD مورخ ۲۹ مهر در بازار فارکس

تحلیل EUR/USD – GBP/USD مورخ ۲۹ مهر در بازار فارکس

تحلیل EUR/USD :

در تایم فریم هفتگی روند همچنان نزولی است اما در تایم فریم روزانه جفت ارز EUR/USD با رسیدن به عدد ۱٫۰۹۰۰ مورد حمایت قرار گرفت و قیمت رشد صعودی خودش را شروع کرد، در ادامه قیمت توانست بالای خط میانگین متحرک ۵۰ روزه قرار گیرد و از مقاومت مهم ۱٫۱۱۱۰ عبور کند. اما همچنان ذر تایم فریم روزانه زیر میانگین متحرک ۲۰۰ روز قرار دارد و مقاومت مهم ۱٫۱۲۰۰ را پیش رو دارد.

همچنین اندیکاتور RSI در تایم فریم ۴ ساعته در محدوده اشباع خرید قرار دارد که می تواند هشداری برای خریداران می تواند باشد. با توجه به توضیحات داده شده  تا زمانی که قیمت بالای ۱٫۱۱۰۰ قرار دارد توصیه به باز نگه داشتن معامله خرید داریم.

 

 

تحلیل GBP/USD:

در انگلستان بحث برگزیت و خروج با توافق و بدون توافق از اتحادیه اروپا بسیار داغ است و پس از توافق بوریس جانسون با اتحادیه اروپا این طرح طی هفته گذشته نتوانست نظر مجلس انگلستان را به خود جلب کند و رای منفی به آن دادند و نخست وزیر انگلستان مجدد مجبور شد درخواست تمدید برای اتحادیه اروپا ارسال کند. بنابراین باید منتظر رای گیری مجدد مجلس انگلستان باشیم تا ببینیم تکلیف برگزیت به کجا می رسد.

در تایم فریم روزانه قیمت پوند پس از مدت های کاهش پس از رسیدن به عدد ۱٫۲۰۳۷۰ مورد حمایت بازار قرار گرفت و توانست تا قیمت ۱٫۲۹۷۳ بالا بیاید. همچنین قیمت توانسته از مقاومت ۵۰ و ۲۰۰ روزه بالاتر رود ولی در قیمت ۱٫۳۰۱۹ با مقاومت فیبوناچی ۱۶۱٫۸ روبرو است.

در تایم فریم هفتگی ما مقاومت ۱٫۳۲۰۴ را پیش رو داریم و باید منتظر ماند و دید که آیا قیمت به این مقاومت می رسد یا نه. اما نکته جالب تر در تایم فریم ۴ ساعته و اندیکاتور RSI است که شاهد واگیرایی در آن می باشیم.

 

به این مطلب امتیاز دهید
[Total: 0 Average: 0]

درباره‌ی محسن صادقی

سلام من محسن صادقی هستم مدرس و معامله گر بازارهای مالی بین المللی، خیلی خوشحال میشم که بتوانم دانش خودم را در زمینه بازار فارکس به شما منتقل کنم. جهت شرکت در کلاس های آموزش فارکس با ما تماس بگیرید. 4020-169-0936

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش خصوصی و پیشرفته فارکس
0936-169-4020
آموزش خصوصی فارکس
0936-169-4020