خانه / بازارهای مالی بین المللی / اخبار / ترامپ در مسیر تکرار بحران سال ۲۰۰۸

ترامپ در مسیر تکرار بحران سال ۲۰۰۸

باید دقت ویژه ای به عملکرد اقتصادهای بزرگ دنیا مانند چین و ایالات متحده داشت و گزارشات آنها را مورد بررسی قرار داد .
به گزارش معدن ۲۴،در این گزارش عملکرد اقتصاد آمریکا را در ۳ ماهه سوم سال میلادی جای بررسی می کنیم :
دونالد ترامپ که به دنبال شکوفایی و رشد اقتصادی آمریکا و جلوگیری از رشد بسیار سریع دیگر اقتصاد های جهان همچون چین بود حال با سیاست های خود اقتصاد جهانی را با مشکلات روبه‌رو کرده است و نگرانی هایی در مورد آینده اقتصاد و تجارت جهانی و ترس از ظهور بحرانی جدید ولی شدیدتر از بحران ۲۰۰۸ به وجود آورده است .
در ۳ماهه سوم سال جاری میلادی رشد اقتصادی آمریکا با روند آرامی به سمت ۳ درصد در حال حرکت است . وزارت بازرگانی ایالات متحده در که رشد اقتصادی در ۳ ماهه سوم ۳،۵ درصد بوده که نسبت به پیش بینی ماه اکتبر که ۳،۵ درصد بود بسیار مناسب می باشد، در حالی که این رشد به میزان قابل توجهی بالاتر از پتانسیل رشد اقتصادی است که اقتصاددانان آن را حدود ۲ درصد تخمین زده اند .
فدرال رزو برای چهارمین بار در سال جاری نرخ بهره را افزایش داد اما پیش بینی می شود که نرخ رشد سال آینده کاهش یابد و این نشان از رشد ضعیف چرخه های اقتصادی آمریکا بوده و ریسک هایی را متوجه بازارهای مالی کرده و نشان از کاهش رشد اقتصاد جهانی دارد . به دنبال همین مطلب بانک مرکزی آمریکا هم پیش بینی های خود را برای سال ۲۰۱۹ کاهش داده است .
سیاست های مالیاتی و تعرفه های تجاری بر تولید کنندگان و مصرف کنندگان فشارهایی را وارد کرده است که به نظر این سیاست ها پایدار نبوده و ضعیف ظاهر شده اند از طرفی تنش تجاری با چین هزینه های زیادی را بر اقتصاد این کشور وارد خواهد کرد و اقتصاد جهانی و بازار کامودیتی را تهدید می کند . چین در سال ۲۰۱۷ مبلغ ۴۰۰ میلیارد دلار به آمریکا صادرات داشته است که مورد جمله قرار دادن این تجارت با تعرفه های بالا ۱۵ درصد می تواند تجارت جهانی را با مشکلات بیشتری روبه‌رو کند و به نظر ترامپ باید راه های دیگری را برای مقابله با چین بگیرد . نا گفته نماند گزارشات اقتصادی چین در بخش حیاتی مسکن که برای حوزه کامودیتی مهم می باشد اصلا امیدوار کننده نبود .

درباره‌ی محسن صادقی

جهت هماهنگی برای ثبت نام کلاس های آموزش بورس می توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید ۰۹۳۶۱۶۹۴۰۲۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلاس آموزشی: 4020-169-0936|ثبت نام|