خانه / فارکس / اخبار / ترس از احتمال افزایش نرخ بهره دلیل افت روز پنجشنبه بازار طلا و نقره بوده است

ترس از احتمال افزایش نرخ بهره دلیل افت روز پنجشنبه بازار طلا و نقره بوده است

trashed 40 - ترس از احتمال افزایش نرخ بهره دلیل افت روز پنجشنبه بازار طلا و نقره بوده است

یک فشار اولیه فروش باعث شد طلا به زیر سطح ۱۳۰۰ دلاری افت کند که خود این موضوع باعث فروش تکنیکال دیگری در بازار شد. طلای تحویلی در ژوئن در زمان انتشار ایم خبر در سطح ۱۲۹۴٫۴۰ دلاری قرار داشت و برای روز نزدیک به ۱٫۵ درصد افت قیمت داشت. در بازار مبادلات دیروز، نقره خسارت بیشتری را نسبت به طلا تحمل کرد و در زمان انتشار این خبر در کیتکو، فلز خاکستری با ثبت بدترین عملکرد قیمت یکروزه خود در ماه را ثبت کرد. نقره تحویل در ماه می در آخرین اعلام قیمت در سطح ۱۴٫۸۹ دلاری قرار داشت.

 

به گزراش کیتکو، فیلیپ استریبل، استراتژیست ارشد در RJO فیورچرز اعتقاد دارد که فشار فروش در بازار فلزات گرانبها در ادامه تأثیر متن آخرین نشست ماه مارس فدرال رزرو، منتشر شده در روز چهارشنبه بوده است، که نسبت به انتظار اقتصاد دانان لحنی کمتر دوویش داشت. با اینکه بر اساس این متن مشخص شده که اغلب سیاستگذاران این بانک اعتقادی به افزایش نرخ بهره در سال جاری ندارند، اما از طرفی هیچ صحبت صریحی از کاهش نرخ بهره به میان نیامده است. “سرمایه گذاران با توجه به شرایط اقتصادی امریکا به این نتیجه رسیده‌اند که در سال جاری کاهش نرخ بهره وجود نخواهد داشت. این موضع تأثیر سنگینی بر قیمت طلا داشته است.” با اینحال، استریبل اعتقاد دارد که به نظر می‌رسد این فشار عرضه (فروش) بیش از حد بوده، چراکه هنوز عدم قطعیت‌های زیادی در مورد سلامت اقتصادی امریکا و اقتصاد جهانی باقی مانده است.

 

قبیل از انتشار متن مذاکرات آخرین نسیت فدرال رزرو، صندوق بین المللی پول (IMF) چشم انداز رشد اقتصادی ۲۰۱۹ را کاهش داده بود. حالا صندوق بین المللی پول اعتقاد دارد که میزان رشد اقتصاد جهانی به جاری ۳٫۵ درصد در پیش بینی قبلی، تنها ۳٫۳ درصد در سال جاری رشد خواهد داشت. همچنین در مورد اقتصاد امریکا هم انتظار می‌رود به جای ۲٫۵ درصد رشد، در جاری تناه ۲٫۳ درصد رشد اقتصادی ثبت کند. او اشاره می‌کند با اینکه تحت تأثیر افت قیمت فلز زرد به زیر میانگین قیمت ۱۰۰ روز قیمت طلا خسارت هاییی تکنیکال را دریاف کرده است، اما او  به طور کلی دیدی کاهشی (روندی کاهش) نسبت به قیمت طلا ندارد. ” من واقعاً دیدی کاهشی در باره طلا نخواهم داشت مگر اینکه فلز زرد به زیر ۱۲۸۴ دلار در هر اونس سقوط کند. اگر این اتفاق را شاهد باشیم، آنزمان تغییر و چرخش موقعیت گیری‌های بلند مدت را شاهد خواهیم بود.”

 

علی‌رغم فروش عرضه کوتاه‌مدت، استریبل پیشنهاد می‌کند که سرمایه‌گذاران به طلا دیدی بلندمدت داشته باشند. او اضافه کرد که وی برای کم کردن ریسک‌های سرمایه‌گذاری از قراردادهای آپشن خرید طلای تحویلی آگوست در ۱۳۲۰ دلار در هر انس را پیشنهاد می‌کند.  “سرمایه‌گذاران به این دلیل ترسیده‌اند که همچنان احتمال افزایش نرخ بهره در سال جاری وجود دارد (بر اساس متن نشست فدرال رزرو)، من احتمال آن را بسیار پایین می‌دانم، اما به هر حال این نگرانی آنجا (در بازار) وجود دارد. من فکر می‌کنم شما نیاز دارید که گستره دید خود را افزایش دهید و به تصویر بزرگ‌تر نگاه کنید. رشد اقتصادی (امریکا) به سمت خفیف شدن می‌رود و این موضوع در بلندمدت باعث فشار بر شاخص دلار و نرخ بهره خواهد شد.

 

درباره‌ی محسن صادقی

سلام من محسن صادقی هستم مدرس و معامله گر بازارهای مالی بین المللی، خیلی خوشحال میشم که بتوانم دانش خودم را در زمینه بازار فارکس به شما منتقل کنم. جهت شرکت در کلاس های آموزش فارکس با ما تماس بگیرید. 4020-169-0936

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش خصوصی و پیشرفته فارکس
0936-169-4020
آموزش خصوصی فارکس
0936-169-4020