خانه / فارکس / اخبار / خلاصه وقایع هفته گذشته فارکس ۱۳-۱۷ آبان ۹۸

خلاصه وقایع هفته گذشته فارکس ۱۳-۱۷ آبان ۹۸

2019 11 09 130340 300x173 - خلاصه وقایع هفته گذشته فارکس 13-17 آبان 98

چندین رویداد مهم وجود داشت که در هفته معامله منتهی به جمعه ۸ نوامبر حاکم شد و بر شماری از ارزها تأثیر گذاشت، از این رو تحولات جنگ تجاری و تصمیمات بانک مرکزی انگلیس در روز پنجشنبه بیشترین تاثیر را در بازار داشتند.

از سوی دیگر ، تعدادی از داده های اقتصادی در استرالیا ، کانادا ، ایالات متحده و نیوزلند منتشر شد. رویدادها و داده های مهم که باعث تحرک بازار شده است می توان به شرح زیر خلاصه شد:

تحولات جنگ تجاری

تحولات تجارت شکل گرفته بین ایالات متحده و چین ، یک عامل به شدت موثر در بازار بود که در طی آن چین از ایالات متحده درخواست کرده بود که تعرفه های جاری بر ضد کالاهای چینی پیش از امضا قرارداد لغو شود. با این حال ، وزیر تجارت چین گفت که هر دو طرف توافق کرده اند تعرفه های موجود را در چند مرحله از بین ببرند. وی تصریح کرد: اگر چین مرحله اول توافقنامه تجارت را با ایالات متحده امضا کند ، لازم است که هر دو طرف تعرفه های جاری را همزمان برطرف کنند.

سخنگوی  کاخ سفید روز جمعه گفت که  ایالات متحده می تواند در صورت دستیابی به توافق تجاری با چین ، بدون ارائه جزئیات ، تعرفه ها را کاهش  دهد. این امر باعث افزایش ریسک پذیری در بازارها و افزایش تقاضا برای دلار ایالات متحده شد و منجر به کاهش ارزش طلا شد.

حال باید منتظر ماند و دید که در طی هفته های آینده سرانجام این توافق چه خواهد شد.

اطلاعات منتشر شده در استرالیا

مهمترین واقعه هفته در استرالیا ، تصمیم بانک مرکزی استرالیا مبنی بر نرخ بهره و تصمیم به حفظ نرخ بدون تغییر در آن جلسه بود که حمایت از افزایش دلار استرالیا همزمان با بهبود تنش های تجاری بین ایالات متحده و چین بود. داده های تراز تجاری در ماه سپتامبر مازاد  ۷٫۱۸ میلیارد دلاری را نشان می داد.

دلار نیوزلند در طول هفته خصوصاً پس از انتشار داده های بازار کار در نیوزیلند، افت قابل توجهی را نشان داد.

درباره‌ی محسن صادقی

سلام من محسن صادقی هستم مدرس و معامله گر بازارهای مالی بین المللی، خیلی خوشحال میشم که بتوانم دانش خودم را در زمینه بازار فارکس به شما منتقل کنم. جهت شرکت در کلاس های آموزش فارکس با ما تماس بگیرید. 4020-169-0936

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش خصوصی و پیشرفته فارکس
0936-169-4020
آموزش خصوصی فارکس
0936-169-4020