خانه / فارکس / اخبار / در دومین هفته متوالی نفت در مسیر ثبت افزایش قیمت

در دومین هفته متوالی نفت در مسیر ثبت افزایش قیمت

bc40b6a5384d1b3b6ac97d69a8be25df - در دومین هفته متوالی نفت در مسیر ثبت افزایش قیمت

در معاملات روز جمعه نفت برنت در قرارداد ماه مارس با افزایشی ۰/۲ درصدی به ۶۱/۷ دلار در هر بشکه رسیده و نفت وست تگزاس برای تحویل در ماه فوریه ۰/۳ درصد گران شده و در سطح ۵۲/۷ دلار معامله می‌شود. در صورت عدم تغییر ملموس قیمت ها، نفت برنت با افزایش قیمت هفتگی در حدود ۸ درصد مواجه خواهد شد و نفت وست تگزاس نیز می تواند رشد قیمتی ۱۰ درصدی را در این مدت به ثبت برساند.

این هفته آمریکا و چین مذاکرات تجاری خود را در پکن آغاز کردند و پس از رایزنی های سه روزه، دو طرف این گفتگوها را سازنده خواندند و از احتمال پیگیری مذاکرات در ماه جاری میلادی سخن به میان آوردند. این امر در بهبود معاملات سهام در وال استریت تاثیر شایانی داشت و بازارهای کالایی را نیز متاثر ساخت.

در عین حال انتشار صورتجلسه نشست اخیر بانک مرکزی آمریکا نیز در بهبود روند معاملات سهام تاثیر شایانی داشت. بر اساس جزئیات این صورتجلسه مشخص شد که بسیاری از اعضای کمیته بازار آزاد بانک مرکزی آمریکا نسبت به تداوم افزایش نرخ بهره با شتاب کنونی ابزار تردید کرده اند. به این ترتیب دلار امریکا زیر فشار قرار گرفت و بازار سهام  و بازارهای کالایی واکنش مثبتی به تغییر رویکرد به افزایش نرخ بهره نشان دادند

در این میان برخی از موسسات مالی مانند Julius Baer سوئیس از احتمال حرکت بازار نفت به سوی تعادل و یا حتی کمبود عرضه با اجرای برنامه کاهش تولید از سوی اوپک خبر دادند. بر این اساس کاهش تولید اوپک و کشورهای غیر عضور همراه در این برنامه می تواند تاثیر افزایش تولید از سوی آمریکا را خنثی کند.

 

 

منبع خبر: دنیای بورس

درباره‌ی محسن صادقی

سلام من محسن صادقی هستم مدرس و معامله گر بازارهای مالی بین المللی، خیلی خوشحال میشم که بتوانم دانش خودم را در زمینه بازار فارکس به شما منتقل کنم. جهت شرکت در کلاس های آموزش فارکس با ما تماس بگیرید. 4020-169-0936

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلاس آموزشی: 4020-169-0936|ثبت نام|