خانه / بورس / شروع هفته بورس با خرید سهام بانکی‌ها

شروع هفته بورس با خرید سهام بانکی‌ها

در این روز معامله‌گران چه حقوقی و چه حقیقی به خرید سهام نمادهای بانکی پرداختند. در حالی خریدهای پرحجم سهامداران عمده در نماد بانک ملت ادامه یافت که در مقابل سهامداران خرد به جمع‌آوری سهام بانک تجارت تمایل نشان دادند. به این ترتیب برآیند تغییر مالکیت‌های مزبور به خالص خرید ۶۰۰میلیون تومانی حقیقی‌ها ختم شد.

گروه فلزات اساسی: در میان نمادهای فولادی نیز فولاد خوزستان تداوم خرید سهم از سوی سهامدار عمده را شاهد بود. بر این اساس سرمايه‌گذاري سامان مجد امروز نیز حدود ۶۰۰هزار سهم «فخوز» را خریداری کرد. صندوق سرمايه‌گذاري گنجينه زرين شهر نیز به عنوان دیگر سهامدار عمده «فخوز» ، ۵۰۰هزار سهم مزبور را جمع‌آوری کرد. ملي‌ صنايع‌ مس‌ ايران‌ نیز در این روز خرید ۴۰۰سهم توسط شركت سرمايه‌گذاري صدرتامين را تجربه کرد.  اما در مقابل فروسيليس‌ ايران‌ با عرضه قابل‌توجه از سوی سهامدار عمده مواجه شد. به‌طوری‌که بیش از ۱۴میلیون سهم «فروس» توسط شركت كارآفرينان صنعت ذوب فلزات به فروش رفت.

شرکت‌های معدنی: رصد تغییر مالکیت‌های صورت گرفته در نمادهای معدنی نیز نشان از حمایت سهامداران عمده از نمادهای این گروه دارد؛ به‌طوری‌که در نماد گل‌گهر ، خرید ۲میلیون سهم از سوی صندوق سرمايه‌گذاري گنجينه زرين شهر صورت گرفت.

بانک‌ها و موسسه‌های اعتباری: در بازار روز شنبه توجه زیادی به خرید سهام بانکی‌ها شد. در این میان بیشترین خرید حقوقی‌ها در نماد بانک ملت بود که با انتقال حدود ۸میلیارد تومان نقدینگی به سبد سهامداران حقوقی «وبملت» همراه شد. در این میان ۲میلیون سهم مزبور توسط صندوق سرمايه‌گذاري بازارگرداني ملت خریداری شد.

در مقابل بانک تجارت با استقبال سهامداران خرد همراه شد. به‌طوری‌‌که ۹٫۵میلیارد تومان نقدینگی در مسیر پرتفوی سهامداران حقوقی به حقیقی جابه‌جا شد. در این راستا خدمات پشتيباني مهر۷۸ به عنوان سهامدار عمده «وتجارت» اقدام به عرضه ۱۴میلیون سهم کرد.

اما دیگر نمادهای بانکی از حمایت سهامدار عمده برخوردار شدند؛ دانش گستران آتي سازپويا به عنوان حقوقی فعال در بانک پاسارگاد، ۱٫۱میلیون سهم مزبور را خریداری کرد. در نماد بانک خاورمیانه نیز سرمايه‌گذاري تامين آتيه مسكن به خریدهای خود ادامه داد و امروز نیز ۹۰هزار سهم دیگر را به پرتفوی خود افزود.  بانک صادرات نیز دیگر نمادی بود که با استقبال سهامداران عمده روبه‌رو شد؛ به‌طوری‌که ۱۰۰هزار سهم مزبور توسط صندوق سرمايه‌گذاری بازارگرداني سپهرصادرات خریداری شد. در همین راستا صندوق سرمايه‌گذاري بازارگرداني بانك سينا به عنوان حقوقی فعال در بانک سینا، یک میلیون و ۳۰۰هزار سهم را جمع‌آوری کرد. در همین راستا صندوق توسعه معادن وفلزات آرمان به عنوان سهامدار عمده در نماد توسعه معادن و فلزات، به خریدهای خود در این نماد ادامه داد و امروز نیز بیش از ۱۰۰هزار سهم را خریداری کرد.

 

منبع خبر: دنیای بورس

درباره‌ی محسن صادقی

جهت هماهنگی برای ثبت نام کلاس های آموزش بازارهای بین المللی - بورس تهران و ارزهای دیجیتال می توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید ۰۹۳۶۱۶۹۴۰۲۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلاس آموزشی: 4020-169-0936|ثبت نام|