خانه / فارکس / اخبار / طلا برای رسیدن به ۱۳۵۰ راه سختی را دارد

طلا برای رسیدن به ۱۳۵۰ راه سختی را دارد

نیکی شیلز، استراتژیست بازار کالایی در اسکوتیا بانک گفت: ما همچنان بر این اعتقاد هستیم که طلا تنها با یکبار تلاش، توانایی فتح ۱۳۵۰ دلار در هر اونس را ندارد، از سوی دیگر هم اعتقاد داریم فعلاً ۱۳۰۰ دلار محدوده امن طلا است، دلیل نیاز طلا به بیشتر از یکبار قصد در فتح سطح ۱۳۵۰ دلاری اختلاف بین قیمت طلا و افت نرخ بهره اسمی و واقعی ایالات متحده است.

بخش بزرگی از این اتفاق تحت تأثیر انعطلاف پذیری دلار است که به لحن داوویش فدرال رزرو در مورد سیاست‌های پولی (عدم افزایش نرخ بهره) واکنشی نشان نداده است و همچنان به عنوان دارایی امن  در برابر ریسک‌های ژئوپلتیکی عمل می‌کند، از جمله در مورد ریسک‌هایی مانند برگزیت و مذاکرات تجاری بین چین و امریکا. از طرف دیگر نبود نوسان‌های چشمگیر در بازار سهام امریکا هم عاملی کاهشی برای طلا شده است.

خبر خوب برای سرمایه‌گذاران طلا این است که فاکتورهای حمایتی زیادی هم‌زمان در راستای هدف طلا کار می‌کنند که شامل افزایش جذابیت برای بانک‌های مرکزی، فعالیت‌ها در بازار ای تی افت و افت کلی دلار در مسیر است. در دوماهه ابتدای سال ۲۰۱۹ روند فعالیت ۳ بانک مرکزی فعال جهان در بازار طلا (قزاقستان- روسیه و چین) افزایش خرید ۲۷ درصدی (۱۳ تنی) را ثبت به زمان مشابه سال قبل (۲۰۱۸) نشان می‌دهد. در حال حاضر بانک‌های مرکزی جهان کمتر از ۶۲ درصد از حجم ذخایر ارزی خود را به دلار اختصاص داده‌اند، که این مورد سومین کاهش کوارتری این حجم و کمترین میزان از سال ۲۰۱۳ است.

 

منبع: طلا نیوز

درباره‌ی محسن صادقی

سلام من محسن صادقی هستم مدرس و معامله گر بازارهای مالی بین المللی، خیلی خوشحال میشم که بتوانم دانش خودم را در زمینه بازار فارکس به شما منتقل کنم. جهت شرکت در کلاس های آموزش فارکس با ما تماس بگیرید. 4020-169-0936

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش خصوصی و پیشرفته فارکس
0936-169-4020
آموزش خصوصی فارکس
0936-169-4020