خانه / فارکس / اخبار / فدرال رزرو نرخ بهره را به ۲ درصد کاهش داد

فدرال رزرو نرخ بهره را به ۲ درصد کاهش داد

فدرال رزرو نرخ بهره را برای دومین بار در سال ۲۰۱۹  یک چهارم  کاهش داد و آن را به ۲% درصد رساند و در یک حرکت گسترده انتظار می رود به معنای تداوم توسعه اقتصادی چندین دهه است. اما صندوق فدرال سیگنال های متفاوتی درباره آنچه ممکن است در آینده رخ دهد داد.

اندکی پس از اعلام این تصمیم ، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ، که فشارهای فزاینده ای را برای فدرال رزرو انجام داده بود به توییتر رفت تا از تصمیم سیاست روز چهارشنبه انتقاد کند. هفته گذشته ، ترامپ از سیاست گذاران فدرال رزرو خواسته بود كه نرخ ها را به صفر یا كمتر  برسانند و آنها را متهم كرد كه بهبود اقتصادی را در معرض خطر قرار می دهند.

2019 09 19 134952 - فدرال رزرو نرخ بهره را به 2 درصد کاهش داد

 

فدرال رزرو در بیانیه سیاست خود اعلام کرد “با توجه به پیامدهای تحولات جهانی برای چشم انداز اقتصادی آمریکا نرخ ها را کاهش می دهد” پیش بینی های جدید نشان داد که برآورد ​​توسط سیاست گذاران این است که نرخ ها تا سال ۲۰۲۰ در محدوده جدید باقی بمانند.

با این حال هفت نفر از ۱۷ سیاست گذار فدرال پیش بینی کرده اند که یک کاهش نرخ تا پابان ۲۰۱۹ را پیش بینی می کنند. در مقابل ، پنج نفر دیگر ، برعکس ، نرخ های افزایش تا پایان سال را می بینند.

کمیته سیاستگذاری پولی فدرال رزرو با پایین آوردن نرخ وام یک شبه به محدوده ۱٫۷۵٪ تا ۲٫۰۰٪ در رأی هفت به سه رأی ، اذعان کرد: ادامه ریسک های جهانی و “ضعف” در سرمایه گذاری شرکت ها و صادرات.

این کمیته در بیانیه ای گفت: اگرچه اقتصاد ایالات متحده با سرعت متوسطی رو به رشد است ، اما بازار کار “قوی” است ، اما با توجه به تأثیرات تحولات جهانی بر چشم انداز اقتصادی و همچنین فشارهای تورم ضعیف ، نرخ بهره را کاهش می دهد.

درباره‌ی محسن صادقی

سلام من محسن صادقی هستم مدرس و معامله گر بازارهای مالی بین المللی، خیلی خوشحال میشم که بتوانم دانش خودم را در زمینه بازار فارکس به شما منتقل کنم. جهت شرکت در کلاس های آموزش فارکس با ما تماس بگیرید. 4020-169-0936

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش خصوصی و پیشرفته فارکس
0936-169-4020
آموزش خصوصی فارکس
0936-169-4020