خانه / بورس / فروشگاه افق کوروش با نماد «افق» در راه بورس

فروشگاه افق کوروش با نماد «افق» در راه بورس

برنامه سهامدار عمده برای حمایت از سهم

در ابتدای این برنامه علی ابراهیمی، رییس هیات مدیره«افق» و نماینده سهامدار عمده عنوان کرد: گروه صنعتی گلرنگ به عنوان سهامدار عمده«افق کوروش» ،استراتژی رشد صنایع و شرکت‌های زیرمجموعه را در دستورکار دارد.

وی در ادامه تاکید کرد: تمام حمایت خود از سهام «افق» را بعد از عرضه اولیه در بورس به کار میگیریم. همچنین تصمیم به واگذاری دیگر شرکت های زیرمجموعه خود در بازار سرمایه را داریم.

ابراهیمی در ادامه با بیان اینکه گروه صنعتی گلرنگ یکی از بزرگترین شرکت ها در بخش خصوصی محسوب می شود، گفت: این برند با توجه به دیدگاه برد-برد ،سیاست رشد صنایع و شرکت‌های زیرمجموعه را در دستورکار دارد .

به گفته ابراهیمی، افق کوروش طی دو سال گذشته بیش از ۸۰ درصد رشد عملیاتی داشته و امید می‌رود با این رشد فزاینده و حمایت از سهم، همراهی سهامداران در بلند مدت و کسب سود برای آنها را درپی داشته باشد.

جزئیات بیشتر از معارفه «افق»

جلسه معارفه بعداز ظهر دیروز در هتل پارسیان استقلال با حضور علی ابراهیمی نماینده سهامدار عمده و رییس هیات مدیره، ،مهرداد سپاهی معاون مالی اقتصادی و دیگر اعضای هیات مدیره در جمع فعالان بازار سرمایه برگزار شد.

نگاهی به تاریخچه شرکت

در ادامه این نشست امیرخسرو فخریان مدیرعامل «افق» نیز به ارائه توضیحاتی در خصوص عملکرد شرکت به تاریخچه اشاره کرد و گفت: این شرکت در سال ۸۸ با سرمایه اولیه ۱۰ میلیون تومان به ثبت رسیده است. به این ترتیب سرمایه طی چهار مرحله افزایش یافته و در حال حاضر به ۱۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی ادامه داد: اولین واحد خرده فروشی «افق» در سال ۸۸ تاسیس و اولین فروشگاه تخفیف محور آن در آذر سال ۹۲ به بهره برداری رسید. در حال حاضر تعداد فروشگاه‌های شرکت بالغ بر ۱۱۰۰ فروشگاه در ۳۱ استان است.

دستیابی به ۵شرکت مطرح منطقه

فخریان در ادامه به چشم‌انداز شرکت اشاره کرد و گفت: چشم انداز ما قرارگرفتن در فهرست ۲۵۰ شرکت خرده فروشی در دنیاست. به این ترتیب به عنوان ۵شرکت برتر منطقه معرفی خواهیم شد.

به گفته فخریان زنجیره تامین،ارتباط با گروه صنعتی گلرنگ، دستیابی به تامین کنندگان مطرح کشور، سیستم لجستیک هوشمند، تعداد مشتریان انبوه و هم افزایی در جهت دستیابی به برنامه‌های استراتژیک از جمله اهداف اصلی شرکت است.

نگاهی به عملکرد مالی

مدیرعامل «افق» در ادامه به عملکرد مالی شرکت اشاره کرد و در خصوص میزان درآمد فروش گفت: میزان فروش‌ این شرکت در سال ۹۴ مبلغ  ۵۵۰ میلیارد تومان است. این روند در سال ۹۵ به یک هزار و ۶۰۰میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی ادامه داد: روند مزبور با رشد قابل‌توجه، درسال گذشته به حدود ۳هزار میلیارد تومان رسیده است. این در حالی است که در دوره ۶ماهه نخست سال جاری نیز فروشی بالغ بر ۲هزار و ۱۵۰میلیارد تومان داشته‌ایم.

فخریان در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه اکثر خریدها در ۳ ماهه پایانی سال انجام می شود،تا پایان سال جاری به مجموع درآمد فروش ۵هزار و ۳۰۰میلیارد تومانی دست خواهیم یافت.

فخریان در ادامه پیش‌بینی کرد که روند فروش شرکت در دو سال آتی نیز ادامه داشته باشد و گفت: طبق پیش‌بینی‌ها و برآوردهای به عمل آمده برای سال ۹۸ مبلغ ۸٫۸ هزار میلیارد تومان و برای سال ۹۹ مبلغ ۱۲٫۹ هزار میلیارد تومان درآمد فروش محاسبه شده است.

مدیرعامل «افق» در ادامه به  سود عملیاتی کسب شده طی ۳ سال گذشته اشاره کرد و گفت: سود عملیاتی شرکت در سال ۹۴ مبلغ ۲٫۴ میلیارد تومان، سال ۹۵ مبلغ ۲۸٫۲ میلیارد تومان و در سال گذشته ۸۰٫۳ میلیارد تومان بوده است.

به گفته فخریان، در ۶ ماهه نخست سال جاری نیز سود عملیاتی معادل ۱۱۰ میلیارد تومان کسب شده که پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال با رشد ۳۰۷ درصدی نسبت به سال گذشته به بیش از ۳۲۷ میلیارد تومان برسد.

رشد تعدادی فروشگاه‌ها

وی در ادامه به رشد تعداد فروشگاه‌های شرکت نیز در سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: در سال گذشته تعداد فروشگاه ها ۹۰۳ عدد بوده و در سال جاری پیش‌بینی شده به ۱۳۰۰ عدد برسد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ۲۸۵ فروشگاه بصورت اعطای نمایندگی و ۱۱۲ فروشگاه بصورت عادی است، گفت: برنامه افزایش تعداد این شعبات در سال ۹۸ به ۱۶۰۰ و در سال ۹۹ به ۱۹۰۰ شعبه نیز در دستور کار است.

نگاهی به ریسک‌های شرکت

مدیرعامل «افق» در ادامه به ریسک‌های شرکت اشاره کرد و گفت: ورود شرکت های خارجی و تاسیس شرکت‌های جدید داخلی در صنعت خرده فروشی یکی از ریسک ها است که با توسعه و افتتاح فروشگاه در نقلط مختلف و شهرستان های بالای ۲۰۰ هزارنفر دنبال می شود.

وی در خصوص تاثیر تحریم‌ها نیز عنوان کرد: برای مقابله با چنین مساله‌ای، سیاست خرید کالاهای تولید داخلی و افزایش تنوع کالایی در فروشگاه‌ها در نظر گرفته شده است.

 

c0afe77ba6425ec31b2e55e39f674f13 - فروشگاه افق کوروش با نماد «افق» در راه بورس

 

منبع خبر

درباره‌ی محسن صادقی

سلام من محسن صادقی هستم مدرس و معامله گر بازارهای مالی بین المللی، خیلی خوشحال میشم که بتوانم دانش خودم را در زمینه بازار فارکس به شما منتقل کنم. جهت شرکت در کلاس های آموزش فارکس با ما تماس بگیرید. 4020-169-0936

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلاس آموزشی: 4020-169-0936|ثبت نام|