خانه / فارکس / اخبار / قیمت طلا به سقف ۱۴ ماهه نزدیک شد

قیمت طلا به سقف ۱۴ ماهه نزدیک شد

9903445 627 - قیمت طلا به سقف 14 ماهه نزدیک شد

در بازار فارکس جمعه ۱۴ ژوئن قیمت جهانی طلا به بهترین قیمت ۱۴ ماهه که هفته گذشته مجدد نزدیک شد، زیرا تنش های تجاری و سیاسی به علاوه  انتظارات در مورد کاهش نرخ بهره فدرال رزرو  باعث افزایش تقاضا برای فلز زرد شده است.

همچنین بعد از حمله به ۲ نفتکش در دیای عمان و تشدید تنش بین امریکا و ایران ، سرمایه گذاران توجه خاصی نیز به تنش ایجاد شده در خاورمیانه دارند ، زیرا این اتفاق می تواند بر زنجیره توضیع و عرضه اصلی ترین آبراه دریایی جهان برای انتقال انرژی تاثیر منفی داشته باشد . قیمت طلا در بازار نقدی ۰٫۳ درصد رشد داشت و به رقم ۱۳۴۵٫۴۹ دلار در هر اونس رسید ، که با ۱۳۴۸٫۰۸ دلار در هر اونس ثبت شده در هفته گذشته ، بهترین قیمت طلا از ۱۹ آپریل ۲۰۱۸ فاصله چندانی ندارد.

بر اساس گزارش وزات کار امریکا تعداد پر کنندگان بیمه بیکاری در هفته گذشته به شکل غیر منتظره ای افزایش داشته است و این اتفاق هم بر نگرانی های حاصل از آمار اشتغال ماه می امریکا که افتی شدید را ثبت کرده بود اضافه شد.

مایکل مکارتی، مدیر ارشد در سی ام سی مارکت گفت: در روند افزایش قیمت امروز در بازار فارکس، نگرانی ها در مورد وضعیت خاورمیانه و وجود پتانسیل یک درگیری یکی از فاکتورها است. ” نگرانی های رشد و انتظارات در مورد نرخ بهره از بازار طلا حمایت می کنند.

همچنین تاثیر در گیری تجاری بلند مدت در بازار کار امریکا هم دیده می شود ، جاییکه به شکل غیر منتظره ای شاهد افزایش تعداد متقاضیان بیمه بیکاری در آمار هفته گذشته بودیم. داده های اقتصادی دیگری نشان داد که قیمت وارد کننده در  ماه می امریکا به کمترین سطح خود در ۵ ماه گذشته رسیده و این مورد نشان دهند فشار تورمی خفیف است و همچنین این دو مورد هم باعث افزایش انتظارات در بازار ها برای کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو تا انتهای سال شده است .

روز پنجشنبه افزایش انتظار برای کاهش نرخ بهره باعث شد سود اوراق کوتاه مدت خزانه داری کاهش یابد و باعث تندتر شدن منحنی سود هسته اوراق قرضه شود ، قبل از انتشار امارهای خرده فروشی جمعه و نشست سیاست های پولی هفته آینده فدرال رزرو.

منبع: طلا نیوز

 

درباره‌ی محسن صادقی

سلام من محسن صادقی هستم مدرس و معامله گر بازارهای مالی بین المللی، خیلی خوشحال میشم که بتوانم دانش خودم را در زمینه بازار فارکس به شما منتقل کنم. جهت شرکت در کلاس های آموزش فارکس با ما تماس بگیرید. 4020-169-0936

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش خصوصی و پیشرفته فارکس
0936-169-4020
آموزش خصوصی فارکس
0936-169-4020