خانه / فارکس / اخبار / مرحله اول توافق نامه تجارت ظرف چند روز امضا می شود

مرحله اول توافق نامه تجارت ظرف چند روز امضا می شود

براساس گزارش های خبری روز دوشنبه ، مذاکره کننده اصلی چین برای امضای اولین مرحله از توافقنامه تجارت راهی ایالات متحده خواهد بود. نماینده تجاری آمریکا، رابرت لایتهیزر ، پیشتر گفته بود كه مرحله اول توافقنامه تجارت در هفته اول ژانویه ۲۰۲۰ امضا می شود.

معاون نخست وزیر چین قرار است روز شنبه به واشنگتن سفر کند ، جایی که انتظار می رود مرحله اول این توافق نامه را امضا کند و این امر جنگ تجاری بین ایالات متحده و چین را تا حد زیادی کاهش می دهد.

یک مقام گفت که واشنگتن دعوت نامه ای ارسال کرده است و پکن آن را پذیرفته است. وی افزود: پیش بینی می شود هیئت چینی تا اواسط هفته آینده چند روز در آمریکا بماند. وزارت بازرگانی چین در این باره اظهار نظری نکرد، زیرا امضای توافقنامه مرحله اول نمایانگر آتش بس در جنگ تجاری بین دو بزرگترین اقتصاد جهان است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا قبل از كریسمس اعلام كرده بود كه با رئیس جمهور چین مراسم امضای خود را برگزار می كند و روبرت لایتیزر نماینده تجارت آمریكا در تاریخ ۱ دسامبر گفت كه مقامات هر دو كشور در هفته اول ژانویه مرحله اول توافق نامه را امضا می كنند، در حالی که طرف چینی هرگز تاریخ امضا را تأیید نکرده است.

سفیر چین در ایالات متحده اواخر هفته گذشته در مصاحبه روزنامه ای اعلام كرد كه پكن تعهدات توافقنامه تجارت خود را انجام خواهد داد.

 

6848644545 - مرحله اول توافق نامه تجارت ظرف چند روز امضا می شود

درباره‌ی محسن صادقی

سلام من محسن صادقی هستم مدرس و معامله گر بازارهای مالی بین المللی، خیلی خوشحال میشم که بتوانم دانش خودم را در زمینه بازار فارکس به شما منتقل کنم. جهت شرکت در کلاس های آموزش فارکس با ما تماس بگیرید. 4020-169-0936

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش خصوصی و پیشرفته فارکس
0936-169-4020
آموزش خصوصی فارکس
0936-169-4020