خانه / بازارهای مالی بین المللی / اخبار / نظرسنجی کیتکو از انتظارات سرمایه گذاران طلا

نظرسنجی کیتکو از انتظارات سرمایه گذاران طلا

در این هفته ۱۵ فعال حرفه‌ای در ارزیابی سایت کیتکو شرکت کرده‌اند و ۷۴ درصد پیش‌بینی می‌کنند که روند اونس طلا صعودی خواهد بود. ۱۳ درصد پیش‌بینی می‌کنند که روند نزولی خواهد بود و ۱۳ درصد دیگر هم پیش‌بینی می‌کنند که روند خنثی خواهد بود. در همین حال ۴۶۷ سرمایه‌گذار خرد هم در نظرسنجی آنلاین شرکت کرده‌اند. ۵۵ درصد طرفدار روند صعودی، ۲۸ درصد طرفدار روند نزولی و ۱۷ درصد هم طرفدار روند خنثی هستند. بر اساس ارزیابی هفتگی سایت کیتکو (Kitco News) اکثریت سرمایه‌گذاران و فعالین حرفه‌ای هنوز هم به افزایش قیمت اونس طلای جهانی خوش‌بین هستند. اکثر تحلیلگران بر این باورند که حرکات خنثی و نوسانی هفته گذشته بخشی از اصلاح روند صعودی اونس طلا بوده و روند صعودی هنوز پابرجاست.در گزارش هفته قبل کیتکو تقریباً دو سوم سرمایه‌گذاران خرد و فعالین حرفه‌ای بازار به افزایش قیمت اونس طلا خوش‌بین بودند. با این حال قیمت اونس طلا از بالای ۱۳۱۵ دلار سقوط کرد و به نزدیکی ۱۳۰۲ دلار رسید. با این وجود طلا توانست هفته را در اطراف ۱۳۱۴ دلار به پایان برساند.

نظر فعالین بازار طلا:

کولین سیزینسکی (Colin Cieszynski) 
“من هنوز هم پیش‌بینی می‌کنم که قیمت اونس طلا افزایش خواهد یافت. به نظر می‌رسد که حرکت اصلاحی اخیر اونس طلا با موفقیت به حمایت ۱۳۰۵ دلاری برخورد کرده و دوباره به سمت بالا بازگشته است. احتمال تعطیلی مجدد دولت آمریکا، بی نتیجه بودن مذاکرات BREXIT، ابهام در آینده مذاکرات تجاری آمریکا و چین و ادامه انتشار گزارش‌های درآمدی شرکت‌های سهامی باعث خواهند شد تا بازار نوسانی باقی بماند و جریانات ریسک گریزی موجب افزایش تقاضا برای دارایی امنی مثل طلا شوند.”
کوین گردی (Kevin Grady) رئیس شرکت Phoenix Futures and Options
گردی معتقد است تا وقتی‌که قیمت اونس طلا در بالای ۱۳۰۵ دلار قرار دارد، می‌توان انتظار ادامه افزایش قیمت اونس طلا را داشت.
دنیل پاویلونیز (Daniel Pavilonis) کارگزار ارشد بازار در RJO Futures
“از دید تکنیکال بازار در حال آماده شدن برای حرکت صعودی دیگری است. من فکر می‌کنم که بازار سهام سقوط خواهد کرد، اما قیمت فلزات افزایش خواهد یافت.”
فیل فلین (Phil Flynn) تحلیلگر ارشد بازار در Price Futures Group
فلین هم پیش‌بینی می‌کند که قیمت اونس طلا افزایش خواهد یافت. از نظر او جهش صعودی قیمت اونس طلا با وجود رشد دلار در بازار فارکس نشانه خوبی برای خریداران است. ادامه نگرانی‌ها از آینده روابط تجاری آمریکا و چین می‌تواند تقاضا برای دارایی‌های حافظ ارزش را بالا ببرد. “به طور کلی می‌توان گفت که مدتی است طلا به دارایی فراموش شده در بازار تبدیل شده است. از دید تکنیکال وضعیت اونس طلا به تدریج در حال بهبود است.”
جیم وایکوف (Jim Wyckoff) تحلیلگر ارشد تکنیکال کیتکو
وایکوف هم انتظار افزایش قیمت اونس طلا را دارد. “روند بازار هنوز هم صعودی است و به احتمال زیاد اصلاح نزولی اونس طلا رو به پایان است.”

کیتکو از انتظارات سرمایه گذار - نظرسنجی کیتکو از انتظارات سرمایه گذاران طلا

درباره‌ی محسن صادقی

جهت هماهنگی برای ثبت نام کلاس های آموزش بازارهای بین المللی - بورس تهران و ارزهای دیجیتال می توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید ۰۹۳۶۱۶۹۴۰۲۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلاس آموزشی: 4020-169-0936|ثبت نام|