خانه / فارکس / اخبار / پیش‌بینی قیمت طلا برای هفته اول بهمن

پیش‌بینی قیمت طلا برای هفته اول بهمن

ee3b036d4950b842e57c815e851110db - پیش‌بینی قیمت طلا برای هفته اول بهمن

 

نشست بانک مرکزی اروپا

این هفته قرار است نشست بانک مرکزی اروپا برگزار شود و این رویداد برای بازار طلا از اهمیت ویژ‌ای برخوردار است. پس از اعلام ضمنی بانک مرکزی آمریکا در زمینه توقف موقت فرآیند افزایش نرخ بهره، در حال حاضر هرگونه‌ تصمیم از سوی بانک مرکزی اروپا برای بالا بردن نرخ بهره به تقویت ملموس یورو در برابر دلار آمریکا منجر خواهد شد و همین امر قیمت طلا را تحریک خواهد کرد. هرگونه موضع‌گیری  بانک مرکزی اروپا در زمینه برنامه آتی برای افزایش نرخ بهره می تواند یورو را در کانون توجه قرار دهد.

گزارش‌های اقتصادی چین

این هفته قرار است گزارش تولید ناخالص داخلی چین در فصل پایانی سال ۲۰۱۸ و همچنین تولیدات صنعتی این کشور در ماه دسامبر به اطلاع فعالان اقتصادی برسد. با توجه به نگرانی گسترده فعالان اقتصادی نسبت به چشم‌انداز پیش روی اقتصادی چین، نتیجه ضعیف‌تر از انتظار این گزارش‌ها می‌تواند به افزایش تقاضا برای دارایی‌های امن از جمله طلا و ین ژاپن در بازارهای جهانی منجر شود.

بازار طلا در هفته‌‌ای که گذشت

این هفته شاخص دلار روندی صعودی را تجربه کرد و با رشدی ۰/۶ درصدی بار دیگر به سطوح فراتر از ۹۶ واحد بازگشت. رشد ارزش دلار در برابر سبدی از ارزها مطرح جهان تقاضا برای طلا را از سوی استفاده‌کنندگان از ارزهای غیردلاری پایین آورد. در عین حال تقاضا برای طلا به عنوان دارایی امن نیز در روزهای اخیر کاهش یافت. انتشار اخباری در زمینه احتمال دستیابی آمریکا و چین به توافق تجاری از جمله تصمیم چین به افزایش سطح واردات از آمریکا در افت تقاضا برای طلا تاثیرگذار بود. در اواخر هفته حتی خبر رسید که آمریکا قصد دارد تعرفه‌های وارداتی وضع شده بر کالاهای چینی را ملغی کند که البته این خبر از سوی خزانه‌داری آمریکا تکذیب شد.

 

منبع خبر: دنیای بورس

درباره‌ی محسن صادقی

سلام من محسن صادقی هستم مدرس و معامله گر بازارهای مالی بین المللی، خیلی خوشحال میشم که بتوانم دانش خودم را در زمینه بازار فارکس به شما منتقل کنم. جهت شرکت در کلاس های آموزش فارکس با ما تماس بگیرید. 4020-169-0936

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلاس آموزشی: 4020-169-0936|ثبت نام|