خانه / فارکس / تحلیل / پیش بینی قیمت طلا برای سال ۲۰۲۰

پیش بینی قیمت طلا برای سال ۲۰۲۰

پیش بینی قیمت طلا برای سال ۲۰۲۰

images 1 - پیش بینی قیمت طلا برای سال 2020

با پایان یافتن سه ماهه آخر سال جاری و نزدیک شدن به سال جدید ۲۰۲۰، سوالات زیادی در مورد آینده شاخص هایی از جمله پیش بینی بیت کوین و  طلا به ویژه با توجه به نوسانات قیمت بازار و تغییرات اقتصادی و سیاسی در سطح جهانی مطرح می شود. بنابراین اگر به سرمایه گذاری در طلا علاقه دارید و هنوز مردد هستید، در این مقاله سناریوهای مورد انتظار طلا برای سال ۲۰۲۰ را مورد بحث قرار خواهیم داد.

تاریخچه نوسانات قیمتی طلا:

طلا، در سال ۱۹۷۰ شاهد سقوط تاریخی بود که پس از آن به قیمت ۲۳۵٫۷۰ دلار در هر اونس رسید و این در حالی است که در سال ۱۹۸۰ هر انس طلا به قیمت ۲۱۶۵٫۳۰ دلار رسید و توانست بالاترین نرخ را ثبت نماید، پس از آن قیمت طلا از این سطوح سقوط کرد تا اینکه در سال ۲۰۰۰ به حدود ۳۰۰ دلار در هر اونس رسید و از آن زمان طلا به شدت صورت نزولی به خود گرفت تا اینکه دوباره در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۹ هر انس طلا به ۱۵۰۰ دلار رسید.

عواملی که بر ارزش طلا تأثیر می گذارد:

قبل از اینکه به پیش بینی طلا برای سال ۲۰۲۰ بپردازیم ، ابتدا باید بدانیم که چه چیزی قیمت طلا را کنترل می کند.

به طور کلی قیمت  طلا در بازارهای جهانی تحت تأثیر سه عامل اصلی قرار است که عبارتند از:
  1. تصمیمات اقتصادی و تغییرات سیاسی
  2. نرخ بهره پایین تر
  3. انتظارات دلالان و سرمایه گذاران در بخش طلا

۱- ابتدا بهتر است که مقاله را با تصمیمات اقتصادی آغاز کنیم، شاید دو گزینه مهم از این تصمیمات، خروج انگلیس از اتحادیه اروپا باشد که ممکن است باعث شود تا دیگر کشورها به فکر ترک اتحادیه باشند و از طرف دیگر جنگ تجاری مداوم بین ایالات متحده و چین و همین دو امر سبب ترغیب سرمایه گذارن برای خرید طلا به عنوان یک پناهگاه امن شده است.

۲- همچنین باید به این نکته نیز اشاره کرد که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا منجر به افزایش بیشتر قیمت طلا و در مقابل کاهش نرخ بهره تا مرز بیشتر -۰٪ شده است و در نتیجه باید گفت این خروج به نوبه خود تأثیر مثبتی بر روند قیمت طلا دارد.

۳- در رابطه با انتظارات دلالان و سرمایه گذاران از قیمت طلا باید گفت که آنها به دنبال افزایش نرخ طلا هستند و در همین راستا دلالان برای فروش بیشتر و در مقابل سود بیشتر فشار خود را در بازار جهانی افزایش می دهند و به این ترتیب قیمت طلا کاهش می یابد.

شاخص پایین طلا:

shutterstock 292591355 - پیش بینی قیمت طلا برای سال 2020

از طرف دیگر، شما باید سناریوی نزولی قیمت طلا را به خوبی بشناسید، تا اینکه از ضرر آن آگاه شوید و در نهایت با خروج به موقع از زیان مالی جلوگیری کنید.

۱- نظر فنی: تا زمانی که قیمت طلا بین سطوح ۱۴۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار در هر اونس معامله شود، این از نظر سرمایه گذاری روی طلا یک ثبات و امنیت قیمتی را ایجاد می کند، اما با شکستن سد ۱۴۰۰ دلار در هر اونس، ممکن است طلا از نرخ صعودی خود سقوط کند.

۲- انجام محاسبات: همانطور که قبلاً در شاخص های افزایش قیمت طلا اشاره کردیم، زمانی که با کاهش نرخ بهره آمریکا یا افزایش پی در پی آن مواجه شدیم، در اینجا باید به انجام محاسبات با استفاده از اندایکاتورها و تحلیل های مختلف بپردازیم زیرا ممکن است شاهد افت متوالی نرخ طلا باشیم. اگر از نحوه انجام محاسبات اطلاعی ندارید پیشنهاد می کنیم مقاله تحلیل تکنیکال انس جهانی طلا مطالعه کنید.

۳- مشکلات سیاسی: با توجه به تنش های زیاد خواه در جنگ تجاری میان ایالات متحده آمریکا و چین و مذاکرات برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، همه اینها برای افزایش قیمت طلا یک روند مثبت محسوب می شود. اما در صورت دستیابی به توافق دائم در جنگ تجاری بین آمریکا و چین یا توافق برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا باید گفت که نتیجه این توافق ها پیامدهای منفی برای قیمت طلا را در پی خواهد داشت.

درباره‌ی محسن صادقی

سلام من محسن صادقی هستم مدرس و معامله گر بازارهای مالی بین المللی، خیلی خوشحال میشم که بتوانم دانش خودم را در زمینه بازار فارکس به شما منتقل کنم. جهت شرکت در کلاس های آموزش فارکس با ما تماس بگیرید. 4020-169-0936

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش خصوصی و پیشرفته فارکس
0936-169-4020
آموزش خصوصی فارکس
0936-169-4020