خانه / بورس / حمایت حقوقی‌ها از گروه خودرو

حمایت حقوقی‌ها از گروه خودرو

در بازار سهام بیشترین خرید توسط سهامداران خرد در نمادهای زیرمجموعه گروه‌ حمل و نقل ثبت شد؛ به‌طوری‌که خالص خرید حقیقی‌ها در این صنعت بیش از ۹ میلیارد تومان رسید. در صدر لیست خریدها نیز جمع‌آوری سهام حمل و نقل بين‌المللي خليج فارس مدنظر سهامداران قرار داشت. در این روز «حفارس»  شاهد جابه‌جایی حدود ۶ میلیون سهم به ارزش تقریبی ۹٫۳میلیارد تومان به سمت پرتفوی سهامداران خرد بود. در حالی سهامدار عمده شرکت یعنی ايثارگري ايده آل شهرآرا به عرضه‌های خود در این نماد ادامه داد و امروز نیز حدود ۶میلیون سهم دیگر را واگذار کرد که در مقابل دو سهامدار حقیقی بالای یک درصدی، به خرید سهام مزبور پرداختند. این دو سهامدار در مجموع ۲۰۰هزار سهم «حفارس» را خریداری کردند.

شرکت محصول‌های شیمیایی: رصد خرید و فروش‌های صورت گرفته در نمادهای شیمیایی نیز نشان از آن دارد که در نماد پتروشیمی شیراز ، ۲۰۰هزار سهم از سوی سرمايه‌گذاري مدبران اقتصاد خریداری شد. این حقوقی به عنوان سهامدار عمده در گروه پتروشيمي سرمایه‌گذاری ايرانيان ۱۰۰هزار سهم را به پرتفوی خود افزود.

گروه خودرو:‌ در مقابل سهامداران عمده خریدهای پرحجمی در نمادهای گروه خودرو داشتند. در صدر این خریدها نیز حمایت از سهام سایپا قرار داشت که با خالص خرید یک میلیارد و ۴۰۰میلیون تومانی حقوقی‌ها دنبال شد.

 شرکت‌های فولادی: در میان نمادهای فولادی نیز سرمايه‌گذاري سامان مجد به عنوان سهامدار عمده در نمتاد فولاد خوزستان به خریدهای خود در این نماد ادامه داد و در این روز نیز حدود ۲۰۰ هزار سهم دیگر «فخوز» را خریداری کرد.

بانک‌ها : در میان نمادهای بانکی نیز، نماد معاملاتی بانک پاسارگاد مورد اقبال معامله‌گران خرد بازار قرار گرفت. به این ترتیب امروز بیش از ۱۷میلیون سهم «وپاسار» به ارزش حدود ۲میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان به سبد سهام حقیقی‌ها افزوده شد. در این میان ۲میلیون سهم مزبور توسط سهامدار عمده یعنی دانش گستران آتي سازپويا خریداری شد.

اما در مقابل نماد معاملاتی بانک صادرات در فهرست نمادهای مورد توجه حقوقی‌ها در معاملات روز ‌دوشنبه بود. در این نماد حدود ۷ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱٫۲ میلیارد تومان در مسیر حقیقی به حقوقی جابه‌جا شد. در این نماد گروه مالي سپهرصادرات اقدام به خرید ۲۲میلیون سهم کرد.

شرکت‌های پالایشی: در میان نمادهای پالایشی نیز، پالایش نفت اصفهان خرید یک میلیون سهم از سوی گروه توسعه مالي مهرآيندگان را تجربه کرد. در این گروه نفت بهران نیز خرید ۳۰۰هزار سهم از سوی سرمايه‌گذاري توسعه ملي را تجربه کرد.

 

 

منبع خبر: دنیای بورس

درباره‌ی محسن صادقی

جهت هماهنگی برای ثبت نام کلاس های آموزش فارکس می توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید ۰۹۳۶۱۶۹۴۰۲۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 12 =