خانه / فارکس / اخبار / بازگشت شاخص دلار به سطوح کمتر از ۹۶ واحد

بازگشت شاخص دلار به سطوح کمتر از ۹۶ واحد

روز گذشته خبر رسید که نمایندگان دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا طرحی را آماده کرده اند که قرار است به صورت موقت به تامین مالی دولت بپردازد. با این وجود در طرح مذکور بودجه مد نظر ترامپ برای ساخت دیوار در مرز مکزیک گنجانده نشده است. در صورت تصویب در مجلس نمایندگان، احتمال رد این طرح سنا وجود دارد و حتی در صورت تصویت سنا نیز رئیس جمهور آمریکا می‌تواند از اختیارات خود استفاده کرده و این طرح را رد کند. به این ترتیب چشم‌انداز بازگشایی دولت آمریکا کماکان مبهم بوده و همین امر نیز دلار این کشور را زیر فشار قرار داده است. به تبع این رویداد، تقاضا برای دارایی‌های امنی مانن ین ژاپن افزایش یافته است.

در این میان با توجه به تداوم تعطیلی در برخی ازکشورها از جمله ژاپن، کماکان حجم معاملات قابل توجه نیست. به این ترتیب احتمال نوسان غیر متعارف در معاملات امروز وجود دارد امری که باید مد نظر معامله‌گران قرار گیرد.

در تقویم اقتصادی روز چهارشنبه دو گزارش از سوی آلمان و بریتانیا خودنمایی می ‌کنند. ظهر امروز قرار است شاخص مدیران خرید تولیدی آلمان در ماه دسامبر منتشر شود و در ادامه نیز شاخص مدیران خرید تولید ماه دسامبر بریتانیا به اطلاع فعالان اقتصادی خواهد رسید.

تا این لحظه از معاملات روز چهارشنبه شاخص دلار با کاهشی ۰/۲ درصدی در سطح ۹۵/۸ واحد قرار گرفته است.

 

 

منبع خبر

درباره‌ی محسن صادقی

جهت هماهنگی برای ثبت نام کلاس های آموزش فارکس می توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید ۰۹۳۶۱۶۹۴۰۲۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 10 =