خانه / فارکس / اخبار / سازنده خواندن مذاکرات با چین باعث صعود نفت و فلزات شد

سازنده خواندن مذاکرات با چین باعث صعود نفت و فلزات شد

مقامات آمریکایی شب گذشته ضمن سازنده خواندن مذاکرات با چین، از تمدید مهلت این مذاکرات  خبر دادند. به این ترتیب طرف های مذاکره روز چهارشنبه نیز به رایزنی‌های خود ادامه خواهند داد. بر طبق اعلام مقامات آمریکایی، پیشرفت‌های خوبی در مذاکرات بر سر خرید محصولات کشاورزی و نهاده های انرژی این کشور از سوی چین و همچنین دسترسی به بازارهای چین حاصل شده است.

با انتشار این خبر جو مثبتی بر معاملات در بازارهای کالایی حکم فرما شد و قیمت نفت و فلزات پایه رو به رشد شدند. حل مناقشه تجاری این دو کشور مسلما به بهبود چشم‌انداز رشد اقتصاد جهانی و به ویژه روند رشد اقتصادی چین منجر خواهد شد امری که دورنمای تقاضا برا کاهای خام صنعتی را تحریک خواهد کرد.

همچنین انتشار خبری در زمینه طرح حمایتی دولت چین در بخش مصرف خودرو و لوازم خانگی در بهبود معاملات فلزات نقش شایانی داشت. تلوزیون دولتی CCTV چین در گزارشی اعلام کرد که دولت این کشور قصد دارد سیاست‌هایی را در جهت افزایش مصرف داخلی بر روی اقلامی مانند خودرو و لوازم خانگی به اجرا بگذارد. انتشار این خبر چشم‌انداز تقاضا برای فلزات را از سوی دو بخش مذکور بهبود بخشید.

امروز صبح هر بشکه نفت خام برنت برای تحویل در ماه مارس با افزایشی ۱/۳ درصدی به ۵۹/۵ دلار رسید. نفت خام وست تگزاس در قراردادهای ماه فوریه به همین میزان ۱/۶ دلار گران شده و به ۵۰/۵ دلار رسیده است.

و نیز هر تن مس در معاملات آتی لندن با رشدی ۰/۵ درصدی در سطح ۵۹۷۱ دلار قرار گرفته و سرب با افزایشی ۰/۳  درصدی به ۱۹۷۳ دلار رسیده است. روی بیش از ۲ درصد گران شده و  در سطح ۲۵۵۰ دلار قرار گرفته و در این میان آلومینیوم با افتی ۰/۴ درصدی  در قیمت ۱۸۷۷ دلار معامله می‌شود.

 

منبع خبر: دنیای بورس

درباره‌ی محسن صادقی

جهت هماهنگی برای ثبت نام کلاس های آموزش فارکس می توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید ۰۹۳۶۱۶۹۴۰۲۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 5 =