احتمال حرکت طلا به سمت 1461 دلار وجود دارد

طلا به بالاترین رقم قیمت خود در 6 سال گذشته صعود کرد، زیرا تحت تأثیر چشم انداز سیاست‌های انبساطی فدرال رزرو دلار افت داشت و تنش بین ایران و امریکا تقاضا برای مکان‌های امن سرمایه را افزایش داد.

 به گزارش رویترز، قیمت طلا در بازار نقدی 0.9 درصد رشد داشت و در رقم 1431.93 دلار در هر اونس رسید. فلز زرد در بازه‌ای از مبادلات ابتدایی امروز، رقم 1438.63 دلار را ثبت کرد که بهترین قیمت از 14 می 2013 بود. طلای جهانی برای ششمین روز متوالی است که رشد قیمت دارد و تا به اینجای ماه صعود نزدیک به 10 درصدی ثبت کرده است.

مایکل مک کارتی، رئیس بخش استراتژی بازار در سی ام ای مارکتز گفت: انتظار نرخ بهره‌های پایین‌تر، دلار ضعیف و تنش بین امریکا و ایران فضای مناسبی را برای رشد قیمت طلا فراهم کرده است. ترامپ برای فشار بیشتر بر تهران و بعد از ساقط کردن هواپیمای بدون سرنشین امریکا، روز دوشنبه رهبر ایران و برخی از مقامات عالی‌رتبه این کشور را تحریم کرد.

مارک او برین، مدیر بخش تحقیقات در دوبلین بیس گلد دیلر در مطلبی اشاره کرد: چشم اندز طلا در ماه‌های آینده بسیار مثبت است، با اینحال نگرانیم که رالی فعلی بیش از حد ادامه پیدا کند. طلا ممکن است در کوتاه‌مدت، مخصوصاً طی چند روز آینده تا انتهای ماه خطر اصلاح قیمت را در بازار خود داشته باشد.

در این بین شاخص ارزش دلار در برابر سبدی از رازهای رقیب به کف سه ماهه افت داشت و طلا را برای دارندگان دیگر ارزهای بی المللی ارزان‌تر کرد. قرار است امروز جروم پاول، رییس بانک مرکزی امریکا و تعدادی از سیاست گذارن فدرال رزرو سخنرانی داشته باشند که البته برداشت بازارها این است که شاهد همان لحن دوویش  در اعلام سیاست‌های پولی خواهیم بود. همچنین سرمایه‌گذاران در انتظار هستند که ببینند بالاخره ترامپ و جینپینگ، رهبر چین در نشست جی 20 حداقل اعلام آتش بست خواهند کرد یا نه

الفونسو اسپارزا، تحلیلگر ارشد بازار در اواندا بانک گفت:” رویداد اصلی در بازار این هفته، نشست رئیس‌جمهوران دو کشور چین و امریکا در حاشیه نشست تجاری جی 20 است که در صورت مشاهده بهبود در روند مذاکرات باعث توقف رالی اخیر فلز طلا خواهد شد.”

میزان ذخایر صندوق اس پی دی آر گلد تراست، بزرگ‌ترین صندوق ذخیره طلای جهان بعد از ثبت بیشترین رشد یک روزه جمعه که بهترین رشد در 11 سال گذشته بود، روز دوشنبه رشدی 0.37 درصدی ثبت کرد. وانگ تائو، تحلیلگر در رویترز گفت که از دیدگاه تکنیکال ممکن است طلا دوباره سطح 1439 دلاری را امتحان کند و شکسته شدن این سطح مقاومتی و صعود به بالای آن می‌تواند منجر به حرکت طلا به سمت 1461 دلار در هر اونس شود.

 

1 نظر
  1. […] گذشته در بازار جهانی قیمت اونس طلا بیشترین رشد یک هفته‌ای در سه سال اخیر را ثبت کرد و […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت سیگنال فارکس

بصورت رایگان در ایمیل شما
عضویت 
close-link
اشتراک
عضویت

سیگنال رایگان فارکس

با وارد کردن ایمیل خود ما سیگنال های فارکس را به رایگان برای شما ارسال می کنیم
close-link