ارزیابی هفتگی سایت کیتکو از انتظارات سرمایه گذاران بازار طلا

بر اساس ارزیابی هفتگی سایت کیتکو  اکثریت سرمایه‌گذاران خرد و فعالین حرفه‌ای بازار انتظار ادامه افزایش قیمت اونس طلا جهانی در بازار فارکس را دارند. انتظارات نرخ بهره‌ای سرمایه‌گذاران به شدت تضعیف شده و همه انتظار دارند که فدرال رزرو در ماه‌های آینده نرخ بهره را کاهش دهد. به خصوص که داده‌های اشتغال اخیر آمریکا ضعیف‌تر از پیش‌بینی‌ها بوده است. رشد NFP آمریکا در ماه مه تنها ۷۵ هزار واحد بود، در حالی که بازار انتظار رشد ۱۷۵ تا ۱۸۵ هزار واحدی را داشت.
این هفته شانزده فعال حرفه‌ای در ارزیابی سایت کیتکو شرکت کرده‌اند. ۷۵ درصد شرکت‌کنندگان در این ارزیابی تحلیلی معتقدند که روند این هفته اونس طلا در فارکس صعودی خواهد بود. برای دومین هفته متوالی هیچ‌یک از فعالین حرفه‌ای انتظار کاهش قیمت‌ها را ندارند. ۲۵ درصد مابقی هم پیش‌بینی می‌کنند که بازار بدون روند خواهد بود و قیمت اونس طلا در سطوح فعلی نوسان خواهد کرد. در همین حال ۶۰۷ سرمایه‌گذار خرد هم در نظرسنجی آنلاین شرکت کرده‌اند. ۶۶ درصد طرفدار روند صعودی، ۲۲ درصد طرفدار روند نزولی و ۱۲ درصد هم طرفدار بازار بدون روند هستند.

 

جورج گرو (George Gero) مدیر شرکت مدیریت سرمایه RBC
“افت رشد اقتصاد جهانی و داده‌های ضعیف اشتغال آمریکا می‌توانند باعث کاهش نرخ بهره آمریکا شوند و به نوعی دلار آمریکا را تضعیف نمایند.” دلار رابطه معکوسی با قیمت اونس طلای جهانی دارد.

باب هبرکورن (Bob Haberkorn) کارگزار بازار کالا در RJO Futures
“گزارش‌های ضعیف اشتغال آمریکا شانس کاهش نرخ بهره را تقویت کرده‌اند. طبق قیمت‌گذاری وجوه آتی فدرال رزرو، از نظر بازار شانس کاهش نرخ بهره در ماه ژوئن ۳۷ درصد و در ماه سپتامبر ۷۳ درصد است.

فیل فلین (Phil Flynn) تحلیلگر ارشد بازار در Price Futures Group
“اونس طلا می‌تواند هفته مثبت دیگری را تجربه کند. احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو از قیمت اونس طلای جهانی حمایت می‌کند. تقاضای فیزیکی طلا از سوی بانک‌های مرکزی افزایش یافته و تقاضای مصرف‌کنندگان هم سیر صعودی دارد.

اندی هخت (Andy Hecht) از فعالین حرفه‌ای بازار در Seeking Alpha
“هر چند که شانس کاهش قیمت اونس طلا با رسیدن به اوج سال ۲۰۱۶ تقویت شده، اما در همین حال احتمال شکست صعودی اوج‌های سال ۲۰۱۶ در فارکس هم تقویت می‌شود.

مارک لیبویت (Mark Leibovit) سردبیر خبرنامه تحلیلی
“به نظر می‌رسد که اونس طلای جهانی کف قیمتی فصلی را ثبت کرده است. روند بازار هنوز کمی مبهم است اما انتظار می‌رود که تا پایان سال ۲۰۱۹ شاهد افزایش قیمت اونس طلا به محدوده ۱۳۷۰ دلاری باشیم.

اوله هانسن (Ole Hansen) استراتژیست ارشد بازار در ساکسو بانک (Saxo Bank)
این فعال حرفه‌ای معتقد است که روند اونس طلای جهانی خنثی است و نرخ ۱۳۵۰ دلار می‌تواند فروشندگان جدیدی را وارد بازار کند. از نظر او سرمایه‌گذاران طلا کمی بیش از حد زیاده‌روی کرده‌اند و انتظارات نرخ بهره‌ای بازار کمی از واقعیت دور شده است. “بعد از رالی صعودی اخیر، بازار نیاز به اصلاح دارد. با این حال من علاقه‌ای ندارم که در این بازار فروشنده باشم.

 

منبع: ایران بورس آنلاین

 

2 نظرات
  1. […] داشت فعلا شاخص دلار دست از نزول بکشد […]

  2. […] رقم ۱۴ ماه اخیر فاصله گرفت. بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۷ درصد کاهش به ۱۳۳۰ دلار و ۴۶ سنت رسید. قیمت […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت سیگنال فارکس

بصورت رایگان در ایمیل شما
عضویت 
close-link
اشتراک
عضویت

سیگنال رایگان فارکس

با وارد کردن ایمیل خود ما سیگنال های فارکس را به رایگان برای شما ارسال می کنیم
close-link