حمایت حقوقی‌ها از گروه خودرو

در بازار سهام بیشترین خرید توسط سهامداران خرد در نمادهای زیرمجموعه گروه‌ حمل و نقل ثبت شد؛ به‌طوری‌که خالص خرید حقیقی‌ها در این صنعت بیش از 9 میلیارد تومان رسید. در صدر لیست خریدها نیز جمع‌آوری سهام حمل و نقل بين‌المللي خليج فارس مدنظر سهامداران قرار داشت. در این روز «حفارس»  شاهد جابه‌جایی حدود 6 میلیون سهم به ارزش تقریبی 9.3میلیارد تومان به سمت پرتفوی سهامداران خرد بود. در حالی سهامدار عمده شرکت یعنی ايثارگري ايده آل شهرآرا به عرضه‌های خود در این نماد ادامه داد و امروز نیز حدود 6میلیون سهم دیگر را واگذار کرد که در مقابل دو سهامدار حقیقی بالای یک درصدی، به خرید سهام مزبور پرداختند. این دو سهامدار در مجموع 200هزار سهم «حفارس» را خریداری کردند.

شرکت محصول‌های شیمیایی: رصد خرید و فروش‌های صورت گرفته در نمادهای شیمیایی نیز نشان از آن دارد که در نماد پتروشیمی شیراز ، 200هزار سهم از سوی سرمايه‌گذاري مدبران اقتصاد خریداری شد. این حقوقی به عنوان سهامدار عمده در گروه پتروشيمي سرمایه‌گذاری ايرانيان 100هزار سهم را به پرتفوی خود افزود.

گروه خودرو:‌ در مقابل سهامداران عمده خریدهای پرحجمی در نمادهای گروه خودرو داشتند. در صدر این خریدها نیز حمایت از سهام سایپا قرار داشت که با خالص خرید یک میلیارد و 400میلیون تومانی حقوقی‌ها دنبال شد.

 شرکت‌های فولادی: در میان نمادهای فولادی نیز سرمايه‌گذاري سامان مجد به عنوان سهامدار عمده در نمتاد فولاد خوزستان به خریدهای خود در این نماد ادامه داد و در این روز نیز حدود 200 هزار سهم دیگر «فخوز» را خریداری کرد.

بانک‌ها : در میان نمادهای بانکی نیز، نماد معاملاتی بانک پاسارگاد مورد اقبال معامله‌گران خرد بازار قرار گرفت. به این ترتیب امروز بیش از 17میلیون سهم «وپاسار» به ارزش حدود 2میلیارد و 200میلیون تومان به سبد سهام حقیقی‌ها افزوده شد. در این میان 2میلیون سهم مزبور توسط سهامدار عمده یعنی دانش گستران آتي سازپويا خریداری شد.

اما در مقابل نماد معاملاتی بانک صادرات در فهرست نمادهای مورد توجه حقوقی‌ها در معاملات روز ‌دوشنبه بود. در این نماد حدود 7 میلیون سهم به ارزش بیش از 1.2 میلیارد تومان در مسیر حقیقی به حقوقی جابه‌جا شد. در این نماد گروه مالي سپهرصادرات اقدام به خرید 22میلیون سهم کرد.

شرکت‌های پالایشی: در میان نمادهای پالایشی نیز، پالایش نفت اصفهان خرید یک میلیون سهم از سوی گروه توسعه مالي مهرآيندگان را تجربه کرد. در این گروه نفت بهران نیز خرید 300هزار سهم از سوی سرمايه‌گذاري توسعه ملي را تجربه کرد.

 

 

منبع خبر: دنیای بورس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت سیگنال فارکس

بصورت رایگان در ایمیل شما
عضویت 
close-link
اشتراک
عضویت

سیگنال رایگان فارکس

با وارد کردن ایمیل خود ما سیگنال های فارکس را به رایگان برای شما ارسال می کنیم
close-link