طلا برای رسیدن به 1350 راه سختی را دارد

نیکی شیلز، استراتژیست بازار کالایی در اسکوتیا بانک گفت: ما همچنان بر این اعتقاد هستیم که طلا تنها با یکبار تلاش، توانایی فتح 1350 دلار در هر اونس را ندارد، از سوی دیگر هم اعتقاد داریم فعلاً 1300 دلار محدوده امن طلا است، دلیل نیاز طلا به بیشتر از یکبار قصد در فتح سطح 1350 دلاری اختلاف بین قیمت طلا و افت نرخ بهره اسمی و واقعی ایالات متحده است.

بخش بزرگی از این اتفاق تحت تأثیر انعطلاف پذیری دلار است که به لحن داوویش فدرال رزرو در مورد سیاست‌های پولی (عدم افزایش نرخ بهره) واکنشی نشان نداده است و همچنان به عنوان دارایی امن  در برابر ریسک‌های ژئوپلتیکی عمل می‌کند، از جمله در مورد ریسک‌هایی مانند برگزیت و مذاکرات تجاری بین چین و امریکا. از طرف دیگر نبود نوسان‌های چشمگیر در بازار سهام امریکا هم عاملی کاهشی برای طلا شده است.

خبر خوب برای سرمایه‌گذاران طلا این است که فاکتورهای حمایتی زیادی هم‌زمان در راستای هدف طلا کار می‌کنند که شامل افزایش جذابیت برای بانک‌های مرکزی، فعالیت‌ها در بازار ای تی افت و افت کلی دلار در مسیر است. در دوماهه ابتدای سال 2019 روند فعالیت 3 بانک مرکزی فعال جهان در بازار طلا (قزاقستان- روسیه و چین) افزایش خرید 27 درصدی (13 تنی) را ثبت به زمان مشابه سال قبل (2018) نشان می‌دهد. در حال حاضر بانک‌های مرکزی جهان کمتر از 62 درصد از حجم ذخایر ارزی خود را به دلار اختصاص داده‌اند، که این مورد سومین کاهش کوارتری این حجم و کمترین میزان از سال 2013 است.

 

منبع: طلا نیوز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت سیگنال فارکس

بصورت رایگان در ایمیل شما
عضویت 
close-link
اشتراک
عضویت

سیگنال رایگان فارکس

با وارد کردن ایمیل خود ما سیگنال های فارکس را به رایگان برای شما ارسال می کنیم
close-link